Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Hogyan induljak neki? Webprogr...

Hogyan induljak neki? Webprogramozás! Van egy weboldal és egy kisebb ablakban az oldalon belül ugyan azt mutatná ami a weboldalon történik.

Figyelt kérdés
Mivel lehetne ezt megvalósítani? Milyen témakörhöz tartozik? csak némi instrukcióra lenne szükségem, hogy hogyan is keressem ezt... JQuery? JavaScript? Tanulom őket még. PHP-ben már otthonosabban mozgok. Szeretném megvalósítani ezt az ötletemet, de nem tudom, hogy milyen kulcsszavakkal kereshetek rá a hozzá szükséges anyagokra. Köszönöm! Esetleg ha valaki egy elvi leírást adna, hogy hogyan képzeljem el a működését(nem várom el, hogy megcsinálja helyettem!Szeretném én magam megérteni és elkészíteni!) azzal nagyon sokat segítene!
2012. aug. 25. 16:52
 1/7 anonim ***** válasza:

első segítség. :D

[link]

2012. aug. 25. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Tehát egy keretben kell majd dolgoznom....

Maga az oldalamon belül is van egy egyébként...Mi az amivel a képernyő mozgását és változását figyelni tudom? Nem elég a kurzor! Ugyan azt szeretném piciben látni, ami a felületen történik...

2012. aug. 25. 17:19
 3/7 anonim ***** válasza:

Egy kérdés mi az a dolog ami miatt van már egy frame???

Ezek a keretek mérhetetlenül elavult dolgok, a használatuk erősen ellenjavallott!


Illetve mihez kellene ez a megjelenítés?

Ebben a formában így amúgy nem fog menni.


Ha valami konkrét elképzelésed van, hogy mit szeretnél írd meg itt és kapsz hozzá segítséget, de amit most akarsz nem megoldható.

2012. aug. 25. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Azért van szükségem az iframe-es szerkezetre, mert nem szeretném, hogy az oldalam minden menüpontba lépéskor az egész oldalt újra töltse. Jquery megoldással az a baromira hatalmas probléma adódott, hogy ekkor az oldalamat nem tudtam belinkelni egy már belépett állapottal együtt csak a kezdő oldallal. Ezt az oldalamnál nem engedhetek meg. Amit szeretnék, hogy az oldalamon van elhelyezve egy kicsinyített mása a weboldalnak. Miközben a látogató tesz-vesz az oldalamon..megnyitja a menüpontokat, nézegeti a képeket stb... ebben a pici képmásban szeretném, ha ugyan ez történne. Konkrétan ezt szeretném megvalósítani. Azért van rá szükségem, mert ez az elképzelésem. Kurzor pozícióját lehet folyamatosan lekérdezni? ha igen, akkor egy arányosított képen már el lehetne helyezni egy kurzor képet(gondolom én)...Az, hogy ha valahová kattint nyilván meg tudom adni utasításban, hogy azzal együtt váltson a kisebb kép is... a kurzor állapota lenne a legnagyobb fejtörő most. még nem látom át igazán. valahogyan akkor is megcsinálom:D
2012. aug. 25. 23:35
 5/7 A kérdező kommentje:
vagyis.. ha a jelenlegi kurzor pozítciót le tudnám kérdezni akkor elindulhatnék egy olyan dolgon, hogy egy kurzor alakú megfelelően lekicsinyített képet az arányosan kicsinyített oldalam másán a jelenlegi parapétereket osztva az aránnyal pozítcionálhatnám... létezik valamilyen nyelven olyan előre megírt függvény amivel lekérhető?
2012. aug. 25. 23:39
 6/7 anonim ***** válasza:

Javascripttel ha jól rémlik le lehet kérni.

De továbbra sem írtad le, hogy ennek mi a fene értelme is lenne?

2012. aug. 26. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Drone007 ***** válasza:
100%

Elég sok probléma van a felvetéseddel.

Ha röviden és egyszerűen kellene megválaszolnom: nem, ilyet nem lehet.


Hosszan:

A javascript (így a jquery is) kliens oldali script nyelv, ami azt jelenti, hogy a kliens oldalon, vagyis a látogató számítógépén fut le. Amikor egy látogató nézi az oldaladat, a szerver a php (szerver oldali) utasításai alapján lefordítja és a látogató számítógépe (böngészője) számára érthetővé teszi az adatokat, amit a látogató böngészője letölt.

Te szintén a szerverről töltöd le a böngésződdel az oldalt. Tehát mindketten a szerveren lévő forrásanyagot nézegetitek, egymás böngészőjéhez semmi közötök nincs.

A kurzorállapotot a javascript el tudja érni, de csak azon a számítógépen, amelyiken fut.

Arra esetleg van lehetőség, hogy a kurzorállapotot folyamatosan (vagy másodpercenként) adatbázisba mentsük, amit aztán te a saját gépeden visszakövethetsz, de ez iszonyatosan leterheli a weboldalt. Ilyesmit nem is szoktak csinálni, erre az egyszerűbb megoldás a log fájl készítése, ami az elvégzett kattintásokat logolja adott felhasználónál időrendben. Ebből már lehet látni, hogy egy user mit ügyködött a weboldalon.


Valakinek az ilyen fajta megfigyelése erősen törvénybe ütköző, és maximum (a megfigyelt gépé) előtelepített fájlokkal lehetséges.

2012. aug. 26. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!