Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Hová tudom beszúrni, hogy az...

Hová tudom beszúrni, hogy az INPUT mezőbe, hogy a megadott szöveget pl a google-ban keresse?

Figyelt kérdés

<form id="searchform" action="" method="get">

<input id="s" class="inputField" type="text" name="s" onblur="if (this.value == '') {this.value = 'keress itt...';}" onfocus="if (this.value == 'keress itt...') {this.value = '';}" value="keress itt..." />

<input id="searchsubmit" class="btn-search" type="submit" value="" />

</form>



2012. szept. 4. 20:50
 1/4 anonim ***** válasza:

form elé megírod a php kódot rá


if(isset($_GET["s"]) && $_GET["s"] != null){

header("Location: [link] // átiranyít guglira, es search?q= utan behelyettesiti a textbox szovegét

exit; //elozo az oldalt bedig rendesen befejezi

}


Javascript.

<script type="text/javascript">


window.open( "google.hu/search?q="+getElementById["s"] (lehet h .value vagy .text), _Blank)

</script>


[link]

2012. szept. 15. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

basszus..nem akartam elküldeni még. Ki akartam törölni az elejét.

Na, ezt NEM php-val kell megoldani!!

Javascripttel kell.

Szóval:


Form nem kell ehhez.

<input id="s" class="inputField" type="text" name="s" onblur="if (this.value == '') {this.value = 'keress itt...';}" onfocus="if (this.value == 'keress itt...') {this.value = '';}" value="keress itt..." />

<input id="searchsubmit" class="btn-search" type="submit" value="Keress" OnSubmit="ide azt a window.open dolgot, végére pontosvessző" />

Ha nem jó, írj, de nemsokára kipróbálom én is, ha nem jó leírom ide a jót, jó? :D

2012. szept. 15. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

rég javascripteztem..:

<input id="s" type="text" />

<input type="button" value="Keress" onClick="window.open(' [link] />


Ennyi kell bele, a keress itt kitöltést kiszedtem, hogy jobban látsszon a lényeg.

Nem kell form, a gomb button típus, és onsubmit form nélkül nincs

2012. szept. 15. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én ezt használom és működik:

<form action=" [link] method="get">

<input type="text" name="q" />

<input type="submit" />

</form>

2012. nov. 24. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!