Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » PHP fájlkiterjesztés eltüntetése?

PHP fájlkiterjesztés eltüntetése?

Figyelt kérdés
Van egy kész weboldalam, de a végződések nem tetszenek (rolunk.php, galeria.php) ezeket szeretném átírni. A tárhelyemen van cPanel, már olvastam valami .htacces-ről is, hogy abban elvileg meg lehet oldani, de konkrét leírást még nem találtam. Ilyesmire szeretném átírni: /?lap=1, /?lap=2, stb...
2012. szept. 20. 20:37
 1/6 anonim ***** válasza:

Pár hasznos link:

[link]

[link]

[link]

[link]

2012. szept. 20. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
akkor te nem azokat szeretnéd eltűntetni, hanem az index.php-ba szeretnél $_GET változóval include-olni
2012. szept. 20. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
és ahhoz nem kell htaccess(#2 voltam)
2012. szept. 20. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az előzőnek igaza van, az index.php legyen egy kis navigátor, ami az átadott paraméterek alapján navigál...
2012. szept. 20. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha VPS szervered van (vagy hagyományos), akkor ajánlott szerver nginx, amin igen egyszerű konfigurálni a clean url-t.
2012. szept. 20. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Drone007 ***** válasza:

Ami neked kell, az a keresőbarát url.

Erről részletesen itt (is) olvashatsz:

[link]

De sok anyag van a neten (főleg angolul), ami segít ebben. Így keress: keresőbarát url vagy angolul: seo-friendly url

2012. szept. 21. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!