Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Meg lehet azt csinálni javasri...

Meg lehet azt csinálni javasripttel és css-el, hogy megadni a böngészőben egy tetszőleges területet, amire kattintva történik valami?

Figyelt kérdés
De ott nincsen semmi látható, viszont az oldal tartalma teljesen független ettől?

2012. okt. 15. 09:28
 1/8 anonim ***** válasza:
Ehhez nem kell js vagy css, beteszel egy 100%-ban átlátszó képet abszolút pozícióval.
2012. okt. 15. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

És ha az aktuális képernyőhöz képest relatíve szeretném?


Az a baj, ha berakok egy átlátszó képet abszolút, akkor az egyébként háttérben lévő tartalmat is formázza, vagy hogy gondolod?

2012. okt. 15. 09:52
 3/8 anonim ***** válasza:

div+jquery a legegyszerűbb szerintem

persze nem mindegy mit akarsz, mi történjen clickre

azt elsőt meg nem értem, egy képpel hogy akar onclick-et lekezelni...

2012. okt. 15. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Csak sima js-et és css-t szeretnék használni, mást nem.
2012. okt. 15. 18:41
 5/8 anonim ***** válasza:
ok, azt még mindig nem mondtad mit csináljon, ha ráklikkelnek
2012. okt. 15. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

HTML

<div id="clickme">click me</div>


JS

<script>

var clickme = document.getElementById("clickme");

clickme.onclick = EventHandler;

function EventHandler() {

alert('itt majd történik valami');

}

</script>

2012. okt. 15. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
a jquery egy javascript library, ami jelentősen meg tudja könnyíteni az ember dolgát
2012. okt. 15. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

A történjen valami nem lényeg, egyébként egy kép megváltozása.


Kipróbáltam azt, hogy egy képet helyezek el abszolút, és arra beállítok egy onClick="valami()" eseményt. Ez működik.

De ha a képet ugyanolyan fix méretű <div>-re cserélem, akkor nem működik. Miért?


Nem szeretnék fake képeket az oldalra, a területet div-el szeretném kijelölni, ha lehet. De nem tudom, hogy ez megoldható-e.

2012. okt. 15. 22:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!