Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Négy pozícionálás van css-be...

Négy pozícionálás van css-be (amit én most tanulgatok). absolute, relative, fixed, static. Mikor melyiket kell használni?

Figyelt kérdés
Értem is mind a 4-et, csak azzal van bajom, hogy nem tudom, mikor kell használni őket. A múltkor készítettem egy weboldalt, rengeteg képből állt, szépen leprogramoztam, fixed pozicionáltam, aztán amikor kész lett, megmutattam egy ismerősnek, aki átállította a képernyő méretet, és szétesett az oldalam. Azt mondta, hogy a fixed miatt van. Ezért szeretném tudni, hogy mikor melyiket lehet/kell használni?
2012. okt. 28. 18:01
 1/3 anonim válasza:

Ez nem hiszem hogy azért van.

Az oldaladba nincs Container amely meg add egy alap képernyő méretett és ha nagyobb a felbontás mint amire te tervezted szét esik.

Pl kód Css:

#container

{

background: #00FF00;

width: 750;

height: 1024;

border: 1px solid black;

}

Ezt a html, body kód után kell írni a css-ben és a html-nél megint a body után kell írni majd ha kész az oldal akkor le kell zárni </div> </html> így és ha minden igaz nem esik szét az oldalad;)

2012. okt. 28. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

ok,köszi,de nem ez volt a kérdés.

Már azt se tudom, hol van az az oldal, annyira nem érdekes.

A kérdésben nem tudsz segíteni?, mert az viszont fontos lenne.

2012. okt. 28. 22:36
 3/3 compactegon ***** válasza:

a fixed-del adott helyen tartod a div-et.

a relative akkor kell, ha vannak absolute pozícionálású elemeid, hogy tudja a böngésző, mihez képest legyen abszolút helyzete. a static-ot sosem használtam :)

2012. okt. 30. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!