Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Mennyit kérnek el egy ilyen...

Mennyit kérnek el egy ilyen weboldalért?

Figyelt kérdés
Egy ezzel foglalkozó cég mennyit kér el egy olyan weboldalért ami egy szépségszaloné lenne, olyanok kellenének rá mint pl.: rólunk, áraink, munkatársaink, elérhetőség, pár kép és kb ennyi elég is..? Előre is köszönöm a választ!

2012. nov. 17. 18:57
 1/10 Bence Kocsis ***** válasza:
Én úgy tudom, 30-40 ezer forintért összedobnak egy hasonló egyszerű oldalt, ami azok szerepelnek, amit írtál, ezen felül a karbantartásért (változtatásoktól függően) elkérhetnek 5-10 ezer forintot is...
2012. nov. 17. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Antimod ***** válasza:

Cége válogatja. Ha olyat választasz, amelyik nyílt forráskodú rendszereket mókol (pl. Joomla, Wordpress), akkor egy 100 ezerből (nettó) is megúszhatod, és profi minőséget kapsz. De ha valaki a saját tartalomkezelő rendszerét akarja rád sózni, akkor akár egymilliót (!) is elkérhet érte. (Nem vicc, nálunk volt olyan is, aki egyéves részletfizetést kínált erre.)

Igyekezz referenciák alapján dönteni, nézd meg, milyen oldalakat készített a cég, és az alapján dönts, amelyik szimpatikus. A webfejlesztők elég nagy árréssel dolgoznak, így nyugodtan próbálhatsz alkudni.

2012. nov. 17. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Azért kérdem, mert én is értek ehhez annyira, hogy egy ilyet megtudjak csinálni és kérdeztek engem is, hogy nem-e csinálom meg (persze pénzért) csak nem tudtam, mennyit mondjak, mert mégis csak ismerősöm. Szerintem 30k körül fogom mondani vagy kérhetek ennél kicsit többet is? Ez lenne az első weboldalam pénzért ezért nm tudom mennyit kérjek :D
2012. nov. 17. 19:15
 4/10 anonim ***** válasza:
Ha statikus a weboldal, sima html és 4-5 menüpontra, nem hiszem hogy ér ennyit. De végülis ha van pénz akkor el lehet kérni ennyit. Én full dinamikusat csinálok, ahol szinte minden módositható 70-80 között. De akkor ehhez képest az nem is sok.
2012. nov. 17. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Drone007 ***** válasza:

Bocsi Antimod, de aki 100e-t kérne el azért, hogy egy ingyenes tartalomkezelővel elkészítse az oldalamat, azt messzire kerülném el.

Egy misit ezért biztosan nem kérne el egy jól menő cég sem, de pár százezer alatt biztosan nem vállalnák el. Miért? Mert egy sikeres cég profikat alkalmaz, akik pontos és szakszerű munkát végeznek, végig kommunikálnak az ügyféllel, és a weboldal elkészítése náluk nem ér véget azzal, hogy odadobják DVD-n, azt viheted. A magas árba benne van általában az, hogy 2-3 developer dolgozott a honlapon, designer, frontender rakta össze, kihelyezik, tesztelik és utómunkálatokként egy alap seo-zást is belevisznek, hogy a keresők észrevegyék az oldaladat, emellett garanciát is vállalnak a munkájukra, aminek keretében javítják a felmerülő hibákat ingyen.


Szóval a kérdés inkább az, hogy olcsón akarod megúszni a honlapod elkészítését (joomla, wordpress ingyenes, csak a tárhelyért és a domainért fizetsz), vagy van némi pénzmagod rá (szabadúszót bizol meg 30-80e ft körül, de nincs reklamáció átadás után, rizikós a minőség), vagy profikat bízol meg (150-500e ftért, a fent taglalt minőségi szolgáltatásokkal).


Én pl. szabadúszóként vállalok weboldalakat, de egyszerűen nem tudok túl hosszú idejű hibagaranciát vállalni. Ilyen a piac.

2012. nov. 18. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül sok a 100 ezer egy joomla-s vagy drupal-os oldalra, de ez attól is függ, hogy te milyen minőségű weboldalakat készítesz. Jó munkához idő kell, függetlenül attól, hogy mit használsz. Persze Joomla-val egyszerűbb, de ezért is "olcsóbb".
2012. nov. 18. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Én nem ilyen 2 perc alatt elkészítős oldallal csinálom hanem Notepad++ meg a két kezem :) Meg persze PS ha valami szebb design kell
2012. nov. 18. 14:47
 8/10 anonim ***** válasza:
Hol értesz te a programozáshoz. :D Még viccnek is rossz. A kód összemásolgatás nem programozás. Menj el asztalosnak, festőnek, ezek mindig kellenek a programozást meg hagyd a hozzáértőkre. Még Notepad++, megnézném mikor írsz benne egy szerver oldali java servletet, vagy WCF servert... De még szerintem a sima html kódodba is belekötnék... Amúgy nyugodj meg egy igazi programozó soha nem használ fejlesztéshez notepad++ max kisebb részek megírásához. Aki azt állítja, hogy ez nem így van, az még sose látott komplex dinamikus weboldalt, ahhoz komplett fejlesztőrendszer kell, és rengeteg egyéb program.
2012. nov. 20. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 PHP de kóder! ***** válasza:

hat en mceditet hasznalok... :) mar ha ez mond neked valamit (nem hiszem).


tobb millio sornyi forrast irtam mar... Valoszinuleg mar akkor kodoltam, amikor meg pajzan gondolat sem voltal. de azert szoljal le nyugodtan. :) az ilyen visual studio szeru cuccok azoknak valok, akik nem tudnak programozni.

2012. nov. 27. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Lehet igazad van, én még csak 20 éve programozok, de nem maradtam le azon a szinten mint egyesek. El kell, hogy szomorítsalak a programozás, a technológiák fejlődnek. Nem lehet lemaradni azon a szinten ahol vagy.

Képzel assembly-t programoztam évekig, és már ott se menő a notepad++, pedig az tényleg a legalja.

2012. nov. 27. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!