Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Html-ben CSS-segítségével...

Html-ben CSS-segítségével lehet olyan hasábokat csinálni, mint amilyen az újságokban szokott lenni?

Figyelt kérdés
Azaz nincs meg előre, hogy pontosan milyen szöveg van a hasábokban, hanem azt automatikusan tördeli. Mondjuk legyen két hasáb. Ha kevés a szöveg, akkor viszont csak egy hasábba kerül. Ha több, akkor két hasábba, és nem lóg túl az oldal magasságán. Ha pedig ennél is több és nem fér ki az oldalra, akkor kelljen csak görgetni, és ezesetben legyenek egyforma magasak a hasábok mondjuk.

2012. nov. 19. 11:47
 1/3 anonim ***** válasza:

A CSS3-ban már létezik valamilyen megoldás. Én magam még nem készítettem ilyet, így a pontos eljárást se ismerem, de kezdetnek belinkelek neked egy kisebb cikket erről:

[link]

2012. nov. 19. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
és ha valamivel kisebb az igényem, mondjuk szimplán képeket akarok rendezni, de nem balról-jobbra és fentről-lefele, hanem fentről-lefele és utána balról jobbra fix oldalmagassággal?
2012. nov. 19. 13:29
 3/3 A kérdező kommentje:
azért elég furcsa, hogy ehhez css3 kell és abban is webkit meg hasonló szarság. Ez szerintem html 1.0-ban már követelmény lett volna.
2012. nov. 19. 13:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!