Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Cikkek megjelenítése dinamikusan?

Cikkek megjelenítése dinamikusan?

Figyelt kérdés

van egy oldalam ,ahol a cikkek címei ki vannak írva:


php kód nagyvonalakban:

-cikk táblából a csak cím-ek kiíratása egymás alá.

-melléjük téve egy 'teljes cikk' link


és itt akadtam el:

Hogyan csináljam meg, hogy ha egy adott cím melletti linkre kattintok akkor az ahhoz tartozó teljes cikk jelenjen meg?

Ha külön fájlban lennének az írások akkor megtudnám oldani, de így nem.


Előszőr arra gondoltam, hogy a link által mutatott oldalnak léteznie kellene (pl cikk1.php, cikk2.php..) de ez nem megoldás , mert lehet , hogy épp 4 cikk van fönn, vagy 500. és nem akarok külön fájlokat csinálgatni.

Egy olyan kellene , hogy a link mindig a cikk_teljes.php-re mutasson és itt jelenítse meg azt a cikket ,amelyik-ről kattintottunk.



2012. nov. 23. 19:37
 1/7 A kérdező kommentje:
még gondoltam arra ,hogy valahogy a 'GET'-el kéne átadni egy változót ,de azt nem tudom hogyan.
2012. nov. 23. 19:40
 2/7 mahjong ***** válasza:

Szia!

Jól gondoltad, a dolog megoldható gettel és posttal is.

Ha jól értettem, adatbázissal dolgozol. Ez esetben kellene legyen a cikkhez egy azonosító/egyedi ID elmentve az adatbázisban. /gondolom a cím, az id és a tartalom egyaránt ugyanazon tábla oszlopait képezik/. Tehát:

Php kódon annyit változtatsz, hogy amikor a címet lekéred az adatbázisból, lekérd az egyedi azonosítót is. Ezt a link végére printeled, azaz pl: www.oldalam.hu/teljes.php?id=5

teljes.php oldalon pedig

$_GET['id'] módszerrel megszerzed az id-t, és lekéred az id segítségével a cikket.


Egyébként miért nem használsz inkább wordpresst?

2012. nov. 23. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Egyik megoldás, hogy url-ben paraméterként adod át az értéket. Írsz egy függvényt,amely akkor fut le, ha az url-ben paraméterként átadott érték létezik.


Kifinomultabb megodás, ha ugyanezt ajax használatával oldod meg.

2012. nov. 23. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

id,username,cím,cikk,dátum

ezek az oszlopok vannak.


"www.oldalam.hu/teljes.php?id=5 "

Így működik! köszi !


wordpress-t azért nem használok, mert csak magamnak gyakorlok mindent az alapoktól.

2012. nov. 23. 20:01
 5/7 mahjong ***** válasza:
Értem. Akkor még valami: post és get esetén is fontos a biztonság: ha pl. a gettel mysql query-t akarsz futtatni, ne felejtsd el escapelni. (mysql_real_escape_string, addslashes, stb... sok van, válaszd ki a megfelelőt)
2012. nov. 23. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
oké, köszi
2012. nov. 23. 20:58
 7/7 anonim ***** válasza:

a cím linkjébe berakod az aktuális cikk egyedi azonosítóját (index.php?cikk=3)


a cikk_teljes.php ben pedig

a $_GET['cikk'] értékét(jelen esetben: "3") felhasználva kérdezed le az adatokat az adatbázisból

2012. nov. 24. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!