Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Mit érdemes előbb megtanulni,...

Mit érdemes előbb megtanulni, a PHP-t vagy a JavaScriptet?

Figyelt kérdés
HTML és CSS már elég jól megyeget, tovább szeretnék lépni, de nem tudom, merre induljak.

2012. dec. 5. 13:11
 1/4 anonim ***** válasza:
Végül mindkettőre szükséged lesz, de PHP talán "izgalmasabb". De ha PHP megvan, utána már nem olyan nehéz a javascript. Persze lesznek bosszantó dolgok, főleg a dátum kezelésben javascriptnél.
2012. dec. 5. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Drone007 ***** válasza:
100%

Mivel a két dolog szinte teljesen független egymástól (js kliens oldali script nyelv, php szerveroldali programnyelv), majdnem mindegy melyiket tanulod.

Én azért azt javasolnám, hogy a javascript rejtelmeiben merülj el, mivel nincsenek olyan működtetési feltételei, mint a php-nek.

Ha php-t akarsz tanulni ahhoz szükséged lesz egy telepített webszerverre, és a php alapú weboldal futtatása is egy kicsit bonyolultabb annál, mint hogy "rákkattintok a html-re és bejön az oldal".

Viszont a javascript eléggé szervesen kapcsolódik a html elemekhez, gyakorlatilag azok manipulálására épül, úgyhogy a js tanulásával kicsit a html méllyebb rétegeibe is betekintést nyerhetsz.


Összefoglalva:

Először tanulj javascriptet. (szerintem)


Sok sikert!

2012. dec. 5. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Szerintem js lesz belőle. De nagy kár, hogy nincs róla magyar nyelvű könyv. :(
2012. dec. 6. 12:26
 4/4 anonim ***** válasza:

Autodidacta modon tanultam, az en tapasztalatom:

Php egyszerubb.

Utana a JS.


Ha php megvan, utana egyszerubb lesz js-t irnod, mert a fejlettebb oldalaknal a kettonek nagyon szorosan egyutt kell mukodnie.

En a php-t javaslom.

2012. dec. 6. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!