Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Mi a különbség a HTML, HTML5...

Mi a különbség a HTML, HTML5 és XHTML között? Melyiket érdemes tanulni?

Figyelt kérdés

2012. dec. 9. 11:00
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem sok különbség van a html és xhtml között, csak pár "megkötés".

Mivel az x az xhtml az xml-t jelenti, fontos, hogy minden html teget kisbetűvel kell írni és le kell zárni, méghozzá adott sorrendben, ahogy nyitva lett.


A html5 már kicsit más, de csak annyiban, hogy bevezetett pár új parancsot és lehetőséget.

2012. dec. 9. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Értem. A mostani weblapok melyiket használják inkább? (Ugye jól értem, hogy ha tudom a HTML-t, akkor a másik kettőt erre alapozva nem nehéz elsajátitani?)
2012. dec. 9. 11:09
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Igen egyiket sem nehéz.

Manapság még a HTML és az XHTML az elterjedtebb, illetve a "régebbi" böngészők is még ezeket támogatják, de a HTML5 jön föl erősen. (Mondjuk a HTML5 a legújabb, csak nem olyan rég jelent meg, ezért kevésbé támogatott még.)


Én leginkább az xhtmlt javasolnám kezdésnek, a szigorúbb szabályok miatt jobban átlátható a kód és a böngészőknek is könnyebb értelmezni.

(Plusz még itt ezeken belül is vannak szabványok, ezeknek is nézz utána. Én eddig mindig az xhtml mellé a Strict szabványt alkalmaztam, ezzel még a legrégibb IE-ben is ugyan olyan volt az oldal, mint a többiben. Most már inkább a HTML5-el állok neki a dolgoknak.)

2012. dec. 9. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!