Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Ti hogyan csinálnátok egy...

Ti hogyan csinálnátok egy oldalra kizárólag PHP felhasználásával chatet?

Figyelt kérdés
Én úgy csináltam, hogy a chat egy iframe-ban van, ami másodpercenkén frissíti magát. Ez elég esetlen megoldás, ezért kérdezem, hogy ti tudtok-e más megoldást.
2012. dec. 11. 18:42
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem, de semmi értelme ilyen kőkorszaki megoldásokkal bajlódni.
2012. dec. 11. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Normális chat keszítéséhez kliens oldali progamozási nyelv is szükséges.Olvass utána az Ajax-nak!
2012. dec. 11. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Ismerem az ajaxot, csak most az lenne a feladat, hogy kizárólag szerveroldali nyelvet(egészen pontosen a PHP-t) használva kéne megoldani.
2012. dec. 11. 20:50
 4/7 qaxqaxqax ***** válasza:
Szerintem mindenképp kell hozzá javascript, jquery ezek nélkül elég gyengus chatet lehet írni és ahogy az első mondta nézz utána ajaxnak
2012. dec. 11. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
hát ha csak php-t lehet használni akkor ja csak ennyit lehet kihozni belőle ahogy te is írtad.
2012. dec. 11. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Csak PHP-val kb ennyi, de ez egy ritka ronda és elavult megoldás.

Javascripttel még egy fokkal szebb, de a legkulturáltabb az ajax push-os megoldás.

[link]

Ezzel már tényleg közel real-time megoldás érhető el, komolyabb terhelés és gyakori frissítgetés nélkül.

2012. dec. 11. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Itt egy másik jó megoldás is.

[link]

2012. dec. 11. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!