Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Hogyan, mivel lehet megoldani...

Hogyan, mivel lehet megoldani a flash-en kívül, hogy egy weblap oldalai a menüpontokra kattintás után láthatóan oldalról ússzanak be a képernyőre?

Figyelt kérdés

jQery-vel, egyébbel? Ajánlanátok tutorial-okat?

Előre is köszönet a segítségért.



2012. dec. 19. 09:26
 1/8 anonim ***** válasza:

jQuery a legjobb erre, de más JS framework-ben is meg lehet oldani (MooTools, stb.)

Erre a dologra pont nem tudok kapásból tutorialt, keresni meg neked is annyi, mint nekem (már bocs!). De igen célzottan jQuery-is megoldást keress. Ha pedig tudsz programozni, akkor a jQuery API-ját átnézve magad is meg tudod oldani kész plugin nélkül.

2012. dec. 19. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ilyet ne csinálj. Vagyis csinálj, legalább lesz munkája az igazi webfejlesztőknek :)
2012. dec. 19. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A jQuery alábbi függvényeit ajánlom figyelmedbe a problémád megoldásához:

[link]

[link]

[link]


Javaslom még, hogy a tartalmakat ne csak JS segítségével kérd le és generáld ki, hogy a weboldalad keresőbarát maradjon, azaz legyen JS nélküli alternatív megoldás is.


Utolsó! Nem értem miért ne lehetne használni ilyen célokra JS-t? Ha az ember érti a dolgát, még akár keresőbarát is lehet az ilyen oldal.


Híres webdesigner cégek is készítenek rengeteg animált honlapot, méghozzá igen magas színvonalon.

2012. dec. 19. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Kerestem egy jó példát is, amely JS nélkül is tökéletesen működik.

[link]

2012. dec. 19. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ezt nem vágom? Ez is egy jQuery-s oldal és ha kikapcsolom a JS-t, akkor nem működik ...
2012. dec. 19. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Miután kikapcsolod a js-t, töltsd újra az oldalt, és látni fogod, hogy a tartalom szépen betöltődik nélküle is. Nincs animáció, de seo friendly, és ez lényeges.
2012. dec. 19. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Tényleg, újratöltés után működik! Ezt nem próbáltam.

Erről eszembe jutott, hogy kb. 3 évvel ezelőtt írtam egy kis jQuery rendszert, aminél egy tömbbe fel lehetett vinni a menüpontokat, oldalak hivatkozását, stb. Gyakorlatilag az egész menükezelést levezényelte, több menü is lehetett az oldalon (tipikusan felső és oldal), meg formázási paramétereket, effekteket is be lehetett állítani neki és szépen fade-elve hozta be a tartalmakat. Lehet két ünnep között lesz egy kis időm előkotrom és aktualizálom. Ha megvan szívesen közzéteszem! Nem tudom kérdező mennyire sürgős neked a feladat?

2012. dec. 20. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm a válaszokat. A linkekből is sokat tanulhatok. :)


caM008:

Nem sürgős. Nem vagyok programozó -ez nyilván a kérdésfeltevésemből is kiderült- csak saját kedvtelésből tanulgatom ezt a webes munkálkodást.

Időnként, ha egyéb teendőim engedik, nekiülök és ...


Nektek profiknak biztosan nem leszek konkurencia a közeljövőben (sem). Ráadásul angolul sem beszélek, s csak online fordítással meg szótárral igyekszem ellavírozni az angol nyelvű tutorialok-ban.

Szóval igazi kihívás ez a weboldalkészítés, a nyelvek, hogy a szabványok böngészéséről és értelmezéséről már ne is beszéljek.

Ezért minden segítségnek, javaslatnak örülök.

2012. dec. 20. 17:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!