Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Html Linkek olvasatlanná...

Html Linkek olvasatlanná tétele scriptel. Hogyan lehet megcsinálni?

Figyelt kérdés
Most egy olyan kérdésem lenne, hogy hogyan tudnám azt megcsinálni hogy egy hivatkozást olvasatlaná tegyek, azaz ugyebár egy szöveges hivatkozás kék színű aláhúzott alapból hogyha nem állítjuk át a színét, és ha rákattintunk a hivatkozásra a böngésző megjelöli és olyan lilás színe lesz, és meg van jelölve hogy azt a linket már egyszer megnyitottuk. na most kellene nekem valami olyan script hogy pl kiteszek egy gombot az oldalra és ha rákattintok az összes oldalon lévő hivatkozás újra olvasatlannak mutatna, és csak akkor lilulna be ha megnéztem őket mindet újra.

#link #HTML #CSS #hivatkozás #olvasatlanná #script.
2012. dec. 24. 09:31
 1/7 anonim ***** válasza:
Az olvasatlanságot nem biztos meg tudod csinálni, de egy trükköt tudok erre, megváltoztatod az olvasott linkek színét a nem olvasottakra, a hatás az ugyanaz. Ezt egy kis javascript+css kombinációval lehet megcsinálni.
2012. dec. 24. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ilyet nem érdemes csinálnod.

Nagyon bonyolultan meg lehet csinálni, tudok is rá konkrét módszert mondani, de nincs értelme egy ilyen funkciónak.


Egész egyszerűen az olvasott-olvasatlan linkek nem arra valók, amire te akarod használni. A scriptek sem arra valók, amire te akarod használni. Minden weboldalt úgy kell elkészítened, hogy script nélkül is ugyanúgy böngészhető legyen. A JavaScript nem ilyen funkciók megvalósítására való.


Kérlek, mondd el, hogy miért akarod ezt megcsinálni, és mondok egy másik, egyszerűbb megoldás a problémádra.

2012. dec. 24. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Miért lenne ez bonyolult?

Egyszerűen a javascripttel meg kell változtatni a CSS-t és kész. Csak egy színt kell átírni. (Jquery-vel konkrétan 1 sor az egész.)

2012. dec. 24. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
ma 12:05 szerintem te nem érted, mit akar a kérdező. A te megoldásoddal, ha megváltozott a szín, nem változik újra vissza. (De a legközelebbi oldalbetöltéskor már igen..) A kérdező azt akarja, hogy újra úgy tűnjön a link, mintha nem lenne még megtekintve, de csak addig, amíg meg nem tekintik. Tehát kvázi az előzményekből akarja kitörölni.
2012. dec. 24. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

közben agyaltam.


ha megváltozik a link és újra betöltődik az oldal akkor újra kék színű lesz a link igaz ?


Akkor nekem egy PHP függvényre van szükségem. pl a mai dátum tizedmásodpercben, az hogy van függvényben ?


<? php


$random = (dátumfügvény);


print '<a href="oldal.php?id=1&random='.$random.'" target="ablak">link 1</a>';

print '<a href="oldal.php?id=2&random='.$random.'" target="ablak">link 2</a>';

print '<a href="oldal.php?id=3&random='.$random.'" target="ablak">link 3</a>';


?>


aztán ha szimplán frissítem az oldalt mivel a random érték a linkben változik az összes kijelölés olvasottként kinullázódik olvasatlanra igaz ? csak kellene nekem még egy dátumfügvény tizedmásotpercben php-ban

2012. dec. 24. 18:47
 6/7 anonim ***** válasza:

@12:14: Miért ne lehetne vissza váltani?

A javascripttel úgy manipulálod a kódot, ahogy akarod...

2012. dec. 24. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

mondjuk a php random függvényt betenni a linkbe nálam csak fél megoldás.

$random = Date("YmdHis");


csak az én oldalamon kreált linkekkel működik, de ha más weboldalát töltetem be pl iframe keretben azok már nem az én linkeim. Firefoxnál Beállítások, és böngészési előzmények törlése. az úgy 4 kattintás és meg van oldva.


ha olyan egetverően fontos lenne akkor meg egy php scennelő programot kellene írnom ami a beolvasott külső oldal forráskódját átírja, de azzal nem szenvedek.

2012. dec. 25. 02:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!