Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Hogy kell feltölteni a . Html...

Szegedi Patrik kérdése:

Hogy kell feltölteni a . Html weboldalt a géperől?

Figyelt kérdés
2013. jan. 1. 00:44
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Valami FTP-klienssel. Mondjuk a legegyszerűbb Total Commanderrel (ha Windows alól vagy). Hálózat menü Új FTP kapcsolat... menüpont. Beírod a szerver nevét, bekéri a felhasználónevet és jelszót, és feltöltöd. :)
2013. jan. 1. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
KÖSZI B.U.É.K:D
2013. jan. 1. 01:02
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Szívesen!

Boldog Új Évet!

2013. jan. 1. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
Azért TC-ben ne bízzon meg senki. Én FileZilla-t használok. Az jobb és fél perc alatt le tölthető.
2013. jan. 3. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

#4: érdekes. kb. 10 éve használok TC-t, de még egyszer se hasalt el a pár kilobájtos HTML-fájlok FTP-feltöltése közben. Pedig aztán tényleg roppant bonyolult művelet.

Ha nem valami sz*r az FTP-szerver, és nem szakadozik az internetkapcsolat, akkor nem kell mindenféle flancos külön alkalmazás, egy TC, vagy akár egy parancssori FTP-kliens is tökéletesen megfelel a célra.

2013. jan. 3. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
60%

Tényleg valós probléma egy 10 kilobájtos szöveges fájl feltöltésénél az átviteli hiba. Minden másnap belefut az ember.

Gondolom, te fájlmásolásra is külön segédprogramot használsz, sőt, átnevezésre is, meg törlésre is. Sőt! Le merném fogadni, hogy külön kliensed van gyakorikérdésekre is, mert hát mi az, hogy olyan programmal csinálj valamit, ami több dologra is jó?

Azt meg azért magyarázd be másoknak, hogy a TC miatt "törnek fel" egy rakás weboldalt. Nem tuti tűzfal kell, hanem ész. Nem kell (nem szabadna) a jelszót megjegyeztetni. Sem commanderben, sem FTP kliensben.

"A segítség nyújtásnál nem a saját képességeinkből kellene kiindulni" -- igen, én is ezt mondom. Nyilván egy TC majdnem mindenkinek a gépén van. Mert tudod, aki "annyit nem talált meg google-n hogy hogyan töltsön fel fájlokat", az majd pont magától megtalál egy filezilla-t, telepít, és beállít rendesen. Bocs, de magad ellen érveltél.

Egyébként meg minek flancolni, amikor valami (TC) már beépítetten tartalmaz FTP-klienst? (Ami mondjuk egy valamire való fájlkezelőnél alapkövetelmény.) Minek vacakoljon az ember mással, ha ott van a kezében a megoldás? De nyilván te jobban tudod...

2013. jan. 3. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
Kár a szóért...
2013. jan. 3. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Total Commander. Nem értem, miért kéne külön FileZilla?
2013. jan. 4. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Neki futok még egyszer a dolognak, higgadtabban. Nem azt mondtam hogy a tC nem látja el a feladatát ha fájlfeltöltésről van szó. Ahogy azt sem hogy a FileZilla a legjobb megoldás. Viszont én azt tapasztaltam hogy a FileZillával (alapbeállításokkal) könnyebben elboldogulnak az átlagfelhasználók mint a TC-vel. Abban pl. külön ablakban meg találni hogy melyik file-okat nem sikerült feltenni az oldalra és azokat újra lehet indítani válogatás meg keresgélés nélkül. Csak 3 kattintás az egész.

A biztonságra vissza térve: A filezilla sem jeleskedik ezen a téren, így ott sem kell/szabad megjegyeztetni a jelszavat. Viszont(!) TC-ben ha új kapcsolatot hozol létre már rögtön kéri a jelszót(amit nem kötelező beírni, de 10 emberből 8 tuti h egyből beírja és már mentve is van)...

A pár kb-os fájlokról meg csak annyit hogy "... Html weboldalt a gépről?" Ebben lehetne pl. egy 800 db-os képgyűjtemény is. Sőt sokaknak a php is html weboldal. De ebbe már bele sem akarok menni....


Nem igazán értem hogy miért kell kioktató hangnemben írni egy két soros hsz. miatt ami személyes véleményre épít. Főleg úgy hogy utána kiforgatod (Étrisyon) a válaszomat csak hogy igazad legyen. Nem fogok vérre menő vitát folytatni a témában és sajnálom hogy ennyi telik tőled. Amit írtam nem a levegőből szűrtem le, egy másik fórumon (ahogy már írtam is) gyakran futok bele ilyen jellegű problémákba. Érdekes módon miután felteszik a delikvensek a FZ-t és azzal FTP-znek megszűnik a problémájuk. Érthető hogy olyan megoldást javaslok amit én is saját tapasztalatból preferálok.


Részemről a téma lezárva.

2013. jan. 4. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!