Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Kompozer szerkesztőben meg...

Kompozer szerkesztőben meg lehet e oldani, hogy amit egyszer megadtam elérési útvonalat, az vissza felé is jó legyen és ne keljen állandóan megadni?

Figyelt kérdés
Érdekel hogy csak én szenvedek minden egyes oldalrésznél az elérés újra meg újra beállításával ? Vagy nincs megoldás és ez mindig megkel majd csinálom ?
2013. jan. 2. 11:19
 1/4 anonim ***** válasza:

Abszolút és relatív hivatkozás létezik, tipikus "kezdő" hiba a keverése.


Abszolútnál mindig egy adott elérési útra mutat a link: C:/mappa/fájlnév


[link]


A relatív az mindig relatív helyre hivatkozik, így ahová pakolod a fájlokat annak elérési útja mindig igazodik az oldalon is: .../fájlnév


[link]

[link]

2013. jan. 2. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
érdekes de sajnos én kezdő vagyok és ezzel nem kaptam választ a kérdésemre
2013. jan. 2. 11:44
 3/4 anonim ***** válasza:

A linkelt oldalak jól leírják, túl egyszerűen nem lehet megfogalmazni.


Alapból azt hiszem hogy abszolút hivatkozást hoz létre a program, azaz konkrét elérési utat ad meg. Ha bepipálod hogy relatív legyen, akkor csak létrehozol egy mappát ahol a weblap fájljai vannak, oda mented el az oldalakat és képeket majd azokra hivatkozol relatívan. Mivel a relatív elérési útnál csak az adott almappára és fájlra hivatkozol, ezért akárhova is pakolod a fájlokat a rájuk hivatkozás relatívan fog igazodni.


Ha egy szerverre feltöltöd az oldalt, annál az elemekre relatívan kell hivatkoznod. Ha megmarad az abszolút hivatkozás és a gép egy adott helyére mutatna a link, akkor az oldal nem tudná betölteni, hiszen a szerveren nem lesz rajta a te Dokumentumok mappád például.


Lehet bonyolult, de ott vannak a példák az oldalon. Az abszolút hivatkozásnak teljes elérési útvonala van, a relatívnak csak az almappák és a fájlnév.

2013. jan. 2. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
írd be kézzel
2013. jan. 2. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!