Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Hogyan lehet bevételt szerezni...

Hogyan lehet bevételt szerezni weblapon elhelyezett céges reklámkból?

Figyelt kérdés

Van egy jól futó honlapom, napi 15 ezres állandó látogatottsággal. Eddig nem hirdettem, de most felkerestek különböző cégek, hogy vállalom-e bannerek és reklámok kitételét - de ez hogy működik?


Csak akkor tudok igent mondani, ha vállalkozóvá válok és számlát is adok róla? Ezt a bevételt hogyan kell elkönyveli, mennyit kell keresni, hogy abból mindent levonva normális bevételem legyen?


2013. jan. 8. 11:35
 1/4 anonim ***** válasza:
Megnézhessük?
2013. jan. 8. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Golan Trevize ***** válasza:

Google AdSense.

Magánszemélyként is fizet. Aztán vagy beleírod az adóbevallásodba, vagy nem.

2013. jan. 8. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha jól tudom a bevétel adózási kötelezettsége az éves mértéktől függ. Tíz-húszezer forint miatt nem kell aggódni... Amúgy ezt bármelyik "normális" könyvelő megmondja neked (akár ingyen is).
2013. jan. 8. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én is kíváncsi lennék a lapra. Ilyen vicces, gag oldal? Egyébként kell vállalkozói, mert a hirdetőknek számlát kell adnod. Nem igen fognak csak úgy feketén belemenni, pláne nagyobb cégek. Sima vállalkozóival minimum 60 ezer forintot be kell fizetned az államnak. Ez a kötelező legkisebb járulékok összege magad után! Ezt akkor is fizetned kell, ha egy fillér bevételed sincs!


Aztán a számlád után, mivel szolgáltatás 27 % áfát negyedévenként meg kell fizetned. És a bevételed után egy rakás adót, pl. nyereség adó stb. majd mikor kivennéd a pénzt, akkor osztalék adó, és természetesen személyi jövedelemadó. a 60 ezer forinton felül arra számíts, hogy a reklámbevételeidnek nagyjából a felét még elviszi az állam! Pl. ha havi 100.000-ret keresel, akkor ebből 60 ezer, amit magad után kifizetsz. Ki kell pengetned az áfát, ami fordított kulccsal számolva: 100.000 mínusz [(100.000 szorozva (100/127)] = 21,250 ft!


Azaz most jársz úgy kb. 19000-nél, ami után még SZJA-t 16% fizetsz és osztalék adót, ezt már nem tudom, mennyi. Valamennyi sz@rsággal még csökkentheted az adóalapot, mint villanyszámla meg ilyenek, de kb. 15 ezred marad kézbe :)


Az eredmény: hagyd el az országot, most! :)


Na jó, nem vagyok könyvelő, nem tudom a mostani adókulcsokat pontosan, de kb. ilyen tételekre számíthatsz. 100 ezer forintnál hivatalosan 15-20 ezer fog a zsebedben maradni. Zsebpénznek jó. Hogy ebből élj meg, ahhoz olyan 300 ezer körül kell keresned az oldallal, amiből megmarad majd neked olyan 150 ezer. (Google reklámot kirakhatsz vállalkozói nélkül is, de csak azért, mert a google-nek volt befolyása a törvényekre. Neked nincs :)

2013. febr. 16. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!