Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Valaki vállalkozna egy fórum...

Valaki vállalkozna egy fórum téma készítésére vagy megtanítana a téma készítés alapjaira?

Figyelt kérdés

Nem vagyok nehéz eset, mennek az ilyen dolgok. :)

Vagy esetleg tudnátok linkelni oldalt ahol megtanulhatom könnyen? Köszi előre is, elég fontos lenne.


2013. jan. 18. 20:35
 1/7 Lajos54 ***** válasza:

Hali!

Attól függ, milyen fórumot szeretnél. Vannak ingyenes fórum oldalak, ahol lehet saját fórumod, amit belinkelhetsz az oldaladba. Ha nincsenek különleges igényeid, bőven jó egy ilyen. Egy komplett, jól működő fórumot elkészíteni nem kis munka. Egy ilyen oldal pl. a freeforum.hu Választhatsz többféle kinézetből, testre szabhatod. Egy általam működtetett weblaphoz is ott van fórum, évek óta jól működik.

2013. jan. 23. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Szia. Én párszor indítottam és egyszer sem fórum tárhelyre, hanem rendes weblap csak a motor volt fórum ( phpBB ). Mindent ftp-vel csinálok. Lehet nehezebb de így már meg szoktam, csak szeretnék ilyen extrákat meg egyáltalán konyítani hozzá, mert most átírom a kódokat és úgy vagyok vele, hogy lesz ami lesz. :D
2013. jan. 23. 18:43
 3/7 Lajos54 ***** válasza:
Na azért azt tisztázzuk: az ftp az fájlátviteli protokoll (FTP= File Transfer Protocol), ami egészen más tészta...
2013. jan. 23. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Hát jó én ezt tudom kezelni.
2013. jan. 24. 20:13
 5/7 A kérdező kommentje:
Akkor ahhoz, hogy egy fórumra elkészítsek egy témát nem is kell ftp, meg Css kód ? Mondjuk szerintem az utóbbi kell, de gondolom ugyanúgy kell azokat használni.
2013. jan. 24. 20:14
 6/7 Lajos54 ***** válasza:

Véletlenül nem téveszted össze az ftp-t a html-lel? Mint írtam, az ftp fájl átvitelre való, vagyis a kész oldal feltöltésére pl. a tárhelyedre, ha az üzemeltet ftp szervert, te pedig egy ftp kliens programot használsz. A HTML rövidítés jelentése: Hyper Text Macro Language, vagyis ha megkísérelném magyarra fordítani, akkor valahogy így hangzana: Adatkapcsolatokra épülô nyelv. Ez tulajdonképpen a net alapja, a HTML nyelven megírt "szöveget" a böngésző értelmezi, így jeleníti meg az oldalt. A CSS jelentése Cascading Style Sheets, azaz egymásba ágyazott stíluslapok. A HTML oldalak megjelenését befolyásoló egyszerű nyelv, amely segítségével meghatározhatjuk, hogy hogyan (és hol) jelenjenek meg az egyes HTML elemek (paragrafusok, címsorok, stb.), vagyis az oldal megjelenéséért felel.

Node nem akarok itt tanfolyamot tartani, ezekről bőven lehet leírásokat találni a neten.

2013. jan. 24. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, egyébként nem keverem össze értem hogy ez így van :)
2013. jan. 27. 11:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!