Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Hogyan lehet vektoros tároló...

Twois kérdése:

Hogyan lehet vektoros tároló elemet létrehozni?

Figyelt kérdés

Helló!


A következő a gondom:


Van két divem, mindkettő absolute, és az egyik rámegy a másikra. mind a 2 divben vektoros kép van, amiknek a pozíciójuk így jó, ahogy van. Viszont a gond az, hogy ahol a 2 div fedi egymást ott a fedő divben üres terület van, és azt szeretném elérni, hogy azon a részen az alatta lévőt tudjam elérni. Méretezéssel a problémám nem megoldható, mert a divekben mint már említettem vektoros kép van.


Tehát el lehet képzelni pl egy farönköt ami jobbra meg van dőlve a farönk pl: 100px magas, de mivel meg van dőlve mondjuk 70px magas a div, és 30px széles. A cél az lenne, hogy ahol nincs a fa ott az alatta levő réteget tudjam használni.



2013. febr. 1. 19:48
 1/10 anonim ***** válasza:

Nem megoldható, csak esetleg több , kisebb divvel.

Amúgy meg az nem vektoros kép, hanem csak transzparens a háttere.

2013. febr. 1. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
jah svg, nem szóltam
2013. febr. 1. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Bár eddig én divvel próbálkoztam első sorban, nem feltétlen ragaszkodok ehhez a megoldáshoz.
2013. febr. 1. 20:27
 4/10 anonim ***** válasza:
Csak tippelek, mert nem tudom elképzelni a problémát:D Mínusz margin a felső div-nek a problémás területre?
2013. febr. 1. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
ez a megoldás az egész divet eltolja, de az üres területet továbbra sem szabadítja fel :S
2013. febr. 1. 21:02
 6/10 anonim ***** válasza:
És ha a második belső div-et relatívként használnád?
2013. febr. 1. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Akkor nem fedik egymást, de a pozíciójuk jó :D
2013. febr. 1. 21:21
 8/10 anonim ***** válasza:

:) akkor z-index?


jelzem még mindig nem tudom totálisan átlátni a problémát:D csak újabb tipp:)

2013. febr. 1. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Drone007 ***** válasza:

Ne használj tároló div-eket, hanem magukat az svg képeket pozícionáld. Ez nem tudom mennyire működhet, még nem dolgoztam svg fájlokkal.

Ha ez nem jön be, akkor marad a trükközés: a fedő div fölé helyezz egy transzparens képet, és arra egy map area-t. Ezen kvázi vektorosan megadhatod egy kattintható terület kiterjedését, így elérheted, hogy úgy tűnjön, mintha az alatta lévő képet kattintották meg.

2013. febr. 2. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Igen ezt a lehetőséget én is fen tartottam, de reménykedtem, hogy van modernebb megoldás erre a problémára :)
2013. febr. 2. 12:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!