Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Hogyan tudok létrehozni egy...

Hogyan tudok létrehozni egy ingatlan hirdetésekkel foglalkozó weblapot?

Figyelt kérdés
Kérem olyanok irjanak akik érdemben tudnak hasznosat mondani.

2013. febr. 7. 18:05
 1/10 anonim ***** válasza:

1. Tanulsz egy félévet, évet, és összeteszel valami nagyon szörnyű dolgot ami ideig óráig elviselhető lesz.


2. Elmész az egyetemre, főiskolára aztán ha végeztél vele csinálsz egy jót.

2013. febr. 7. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ha idegbeteg vagy mert csesztet a főnök/feleség/gyerekek/tanárbá akkor verj szét egy boxzsákot, de ne itt kaffogj!

Az első válasz teljesen értelmes volt, bár meg kell jegyeznem, hogy fél év intenzív tanulással nagyon is igényes lapokat lehet összehozni.

Kérdésre: A kommented alapján te egy weblapkészítőt keresel. Csodás, mert tele van velük a net. Eldöntöd, hogy kell-e ÁFÁ-s számla és utána nézel, hogy mik a jogi feltételei egy ilyen oldal üzemeltetésének. Ha ezzel megvagy, keresel egy weblapkészítőt (egyetemisták olcsók, és ha jót fogsz ki akkor a minőséggel sem lesz baj) és elkészítteted a lapot. Valószínűleg karbantartást és domaint is fizetned kell, szóval nem egyszeri a költség.

Ha ez is megvan: kész!

G.

2013. febr. 7. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

hát ha nem káromkodnál, meg te normálisan fogalmaztál volna, és nem oltanád vaktában az egyes válaszolót, akkor rájönnél, hogy igaza van, és hasznosat mondott, a másik pedig az, hogy hogyan tudsz létrehozni, amire ez a két lehetőség van...


Mindenesetre megpróbálok kultúráltan válaszolni a kérdésedre...

-Szükséges egy tárhely szolgálató: atw, freeweb, uw,free000host.com.

ebből is van igyenes, meg fizetős. Az ingyenesnél bizonyos esetektben( ami ebből a listából 90% tesznek ki egy reklámot, illetve az oldalad címe: tehonlapod.atw.hu( ha az atw-nél vagy).

A neten az kell megfizetni, ami konkrétabb című, magyarán tehonlapod.hu, tehonlapod.com című. Ez előbbi esetben 3500 Ft/év a com-ot nem vágom( de ez csak cégnek működik)

Oké megvan a tárhely.

Ezután kell valaki aki megcsinálja a honlapot. Ha te csinálod akkor szerezz egy webplapszerkeztőt(nvu, dreamweaver), és csinálsz valamilyen kezdetleges honlapot vele ha még nem foglalkoztál vele.

Ha van ismerősöd, vagy tudsz rá embert aki pénzért vagy ingyen megcsinálja, akkor egy php+mysql+css+javascript alapú, vagy jquery alapú rendszer már igazán megéri.

Hátránya, hogy ebben az esetben akár több százezret is elkérhetnek a munkáért, bár ez a proffeszionaiitástól igényektől, és még sok minden mástól is függ( nem értek annyira hozzá, de nagyjából ez a szitu)

2013. febr. 7. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Drone007 ***** válasza:

Mivel egy ilyen témájú honlap erősen üzleti kategóriába tartozik, én azt javasolnám, hogy keress fel pár weblapkészítő céget, és kérj céges ajánlatot az elkészítésre.

Egy ilyen jellegű honlap ára színvonaltól és bonyolultságtól függően 300e-2000e Ft+áfa-ig terjedhet. Mivel elég sok ingatlanos honlap van jelenleg, ezért azt mondanám a befektetés megtérülése minimum 2-3 év - a legolcsóbb megoldást alapul véve.

2013. febr. 7. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Utolsó kérdezőtöl kérdezem hogy jott ki ez a 3-4 év megtérülés? Minden hirdteés feladásnál fotonként 699 ft kell fizetni. Tegyük fel egy átlagos hirdetésnél 3 képet töltenek fel. Ez átlagba 3100 ft feltött hirdetésenként. Megfelelő marketing mellet napi nyugodtan lehet számolni 35 feltötltőt ami napi 106 000 ft az egy hónapra kivetitve havi 3 000 000 és még nem számolom az oldalon kiadott reklám felületek bevételét!
2013. febr. 7. 21:15
 6/10 anonim ***** válasza:

És ha én meg felmegyek a másik 100 noname ingatlanos oldalra, és felteszem ingyen? Vagy egy látogatottra töltöm fel ingyen?


Ez amit leírtál kicsit elrugaszkodott a valóságtól. Hacsak nincs 1 milliód magára az oldalra, meg még vagy 3 az oldal behirdetésere. A szerverparkról és az alkalmazottakról még nem is beszéltünk.


Nem mondom ha van pár fölös milliód, és jól csinálod, jól fekteted be, tudsz kitalálni valami nagyon jól működő szolgáltatást ami érdekli, és felkelti a felhasználók figyelmét, nyilván lehet esélye, hogy befut az oldal.


Én az első választ azért írtam, mert egy ilyen kérdés után, azt hittem hogy te akarod elkészíteni ezt az oldalt. Legalábbis nekem a kérdésed így hangzott.


Úgy tudsz ilyen oldalt létrehozni, mint ahogyan a kocsidat is szakemberhez viszed ha valamit akarsz vele. Így nyilván keress fel egy szakembert/céget aki webfejlesztéssel foglalkozik, és a többit ott elintézik/elmagyarázzák majd neked, de azt hittem ez magától értetődő.


Sokan nem veszik figyelembe hogy ez is egy szakma. A fenti példára, én sem fogok autót csinálni csak úgy. Én 4 éve programozom ha csak úgy be lehetne indítani egy ilyen oldalt ingyen, hidd el nekem is jól jönne havi 3 millió, tehát már megcsináltam volna. És szerintem a többiek nevében is beszélek, hiszen nem unatkozó milliomosok ülnek itt neked válaszolva, akik csak poénból nem csinálnak olyan üzletet ami havi 3 millió profittal kecsegtet.


1# voltam

2013. febr. 7. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Drone007 ***** válasza:

Elnézést, én azt vettem alapul, hogy ingyenes a hirdetésfeltöltés, és a reklámbevételekből tartod fenn a honlapot.

Ha viszont valóban komoly üzleti honlapban gondolkodsz, komoly anyagi befektetés mellett, akkor ajánlom neked az fps.hu webfejlesztő céget, ha komoly seo-marketinget szeretnél gyors megtérüléssel.

2013. febr. 8. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Ne legyetek eltévedve! Az összes valamire való ingatlanos oldalon ingyenes a hirdetés kép nélkül de a kép feltöltés 990/db és nem egy milliot szánok a beinditásra hanem 300 000 ft-ot a többit pedig bizzátok ide! a Marketing a szakterületem. Amihez nem értek az az lett volna hogy mennyibe kerül egy web lap üzemeltetés.
2013. febr. 8. 01:32
 9/10 A kérdező kommentje:
Az 1. válaszolonak még szeretnék irni valamit! Ezt amit te mondasz : "ha ilyen egyszerü lenne mindenki ezt csinálná" sokszor hallottam az életem folyamán a tutyi mutyi emberektől! Nyisd ki a szemed ébresztő!! szabad rablás folyik ha nem emeled meg a segged soha nem lesz semmid! Több önbizalom!
2013. febr. 8. 01:36
 10/10 anonim ***** válasza:

Hát akkor értem csak a kérdés volt fura mint írtam is. :) A beindulásról még annyit hogy az ingatlan.com impresszumában olvashatsz erről nekik hogy ment, és mennyi idő alatt: [link]


Így talán jobban hiszel Drone007-nak a beindulásról, és megtérülésről mert nagyon is jól írta az időszakot.


Ha az üzemeltetésről kérdezel akkor mást válaszoltam volna. De szerintem kaptál már választ erről is. Megcsináltathatod, az oldalt üzemeltetheted akár te is, de azért azt karban is kell tartani ha valami van, fejleszteni. Így ha megnő az oldal kell a csapatodba webfejlesztő is (könyvelő, esetleg ügyvég, jogász kitudja hogy nő mire lesz még szükséged). Moderálni kell, az emberek gondjaira válaszolni, megoldani, de ezt te is eltudod végezni, ha a kérés/kérdés saját ismereti területeidre érkezik.


Szóval sok pénzt kell beleölni és ahogy már mondtam és Drone007 is írta, ezek az oldalak, vállalkozások, párévig mínuszba termelnek arra készülj fel. Attól a szervert fent kell tartani, mindet ugyan úgy ki kell fizetni. Szóval kell alaptőke.


Ha már a fenti módon kívánod üzemeltetni, adóznod is kell ne feledd, amihez a legjobb szerintem ha céget alapítasz. Nem vagyok már ebben annyira otthon. Egy időben mozogtam ilyen körbe ugyanis, én sem a seggemen ülök, szerettem volna beüzemeltetni ilyen oldalt én is, de több okból is máshogy gondolkodok mint te, így máshogy is üzemeltettem be. Szóval a cégalapítás mintha ettől elkerülhető lenne. Mintha úgy mondták volna. Csak azt hiszem a helyi jegyzőnél kell bejegyezned a tevékenységet, mivel ez úgymond kereskedelmi tevékenységnek számít. De ennek nézz utána, én is így tettem mikor nekem volt hasonló kérdésem. Sok jogos blog van ebben a témában érdemes felkeresni ezeket. De ez már átcsúszik más területre a webfejlesztéstől.


Ha jó marketinges vagy nyilván belehet harangozni jól, mint írtam is. Én nem marketinges vagyok, így nem értek hozzá. Szóval nekem is van egy oldalam ami ingyenesen használható, de nem robban be 0 forintból sajnos. Pénzt én meg nem ölök bele egy forintot sem. Így kis SEO, fél éve megy, és már havi 300 ft-ot termel a Google. Lassan de biztosan is lehet csinálni, és csak remélem, hogy 2-3 éven belül ti is hallotok az oldalról, és használjátok.

2013. febr. 8. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!