Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Tartalom és kép, ismétlődéssel...

Tartalom és kép, ismétlődéssel egymás mellet, hogy lehetséges?

Figyelt kérdés

pontosabban:

van egy oldal, amit tesztelésre hoztam létre (egyenlőre), neki láttam egy elképzelésnek. "Div"eket hoztam létre és ezeket töltöttem fel. Na most 3 div van egymás mellett. A két oldalsóban fix szélességű kép van, míg a középsőben szöveg lesz. Hogy tehetném meg azt, hogy a két oldalsó divben a kép olyan magas legyen, mint a szöveg? A kép függőlegesen ismétlődne. Egyébként nem feltétlenül muszály diveknél maradni, más megoldást is elfogadok (táblázattal régi módi lenne, szóval azt nem kívánom használni). HTML, CSS megy, scriptelni épphogy tudok, szóval részletes leírással megköszönöm, ha valaki leírja, hogy hogy kéne. (Még valami az oldalt szeretném százalékos szélességbe rakni, szóval, hogy pl a body nekem most 96% méretű a böngésző méretéhez képest és jobbról is, illetve barról is margóval van behúzva 2-2%kal.)



2013. márc. 14. 10:34
 1/1 anonim ***** válasza:

kezdem a végéről: ha középre akarsz mondjuk egy divet helyezni, mert a bodyt felesleges méretezni, megoldható.

csinálj egy fő divet, amin belül MINDEN lesz. azt méretezd, majd rakj neki a css-be auto bal és jobb margót, így középre kerül. meg vele együtt minden más is.

Pl. így:

margin-left: auto;

margin-right: auto;


a másik. én úgy csinálnám, hogy van ez a fő div, amit írtam. ezen belül lenne két div. az egyiknek a css-be:

float: left;


a másiknak meg right, így lezáródik arra a felére. tehát a szöveg középre kerül. a diveket szélességben rakd akkorára, mint a kép, ami bennük van. aztán magasságban auto-ra. esetleg megadhatsz neki minimum magasságot. majd ne a képet rakd a divbe, hanem a div hátterének állítsd be a képet. aztán rakhatsz esetleg a hibák elkerülése végett egy olyat neki, hogy oldalra ne ismétlődjön a háttere


background-repeat: repeat-y;


és így már kész is. ezzel csak az a probléma, hogy a szöveg nőne, de a két oldalsó div nem. most ezeken már lusta vagyok gondolkozni, de valószínűleg megoldható. remélem azért ez is segítség volt. sok sikert!

2013. márc. 17. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!