Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Honlapot szeretnék csinálni,...

Honlapot szeretnék csinálni, pár kérdés?

Figyelt kérdés
Mennyibe kerül .hu-s domain nevet venni? mennyire nehéz ilyen honlapot csinálni? milyen program kell hozzá, illetve mennyire jó számítógépes tudás?
2013. márc. 19. 21:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

1. kérdés: dotroll.hu

2. kérdés: Honlapot készíteni rendkívül egyszerű. Jó honlapot készíteni rendkívül nehéz.

3. kérdés: Nyelvismeret kell hozzá (html, css, javascript, php etc). Notepad, notepad++, Frontpage (wysiwyg, nem nagyon ajánlott) etc, google.ben találsz ezret. Minél többet tudsz, annál jobb lesz a honlapod, szép lassan. Konkrét számítógép ismeret nem feltétlenül kell hozzá (bár itt kérdés mit értesz alatta), de a használt nyelv ismerete elengedhetetlen.

2013. márc. 19. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Ami feltétlenül szükséges ismeret, az HTML és a CSS.

Ez tuti kell, a neten van sok-sok leírás, nem is nehéz.


Egy egyszerűbb oldalt nem nehéz csinálni.


A domaint pedig érdemes tárhellyel együtt venni ezt akár évi pár ezer Ft-ból meg lehet úszni.

(A .hu domain általában 2-3000 Ft/ 2év.)

2013. márc. 19. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Az #1-es tökéletes választ adott az első kérdésedre. A harmadikban viszont nincs igaza. Lehet 0 tudással is honlapot csinálni, programokkal. Pl. Dreamweaver. Egészen profi html alapú honlapokat csináltam vele 16 évesen, 0 html tudással.
2013. márc. 19. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
1. vagyok: nem tudom, olvastad-e a 2. választ is...
2013. márc. 19. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Ha most kezded a weboldal készítést, akkor egyelőre fölösleges saját .hu domain. Gyakorolj ingyenes tárhelyeken.


Annyi weboldal szerkesztő program van, mint égen a csillag.

Ha nem értesz a HTML-hez akkor: Dreamweaver, KompoZer (Frontpage-et még véletlen sem!)

Ha értesz a HTML-hez akkor: Notepad++


A lényeg, hogy kezdőként max egyszerű oldalakat fogsz csinálni. Ahhoz, hogy jó weboldalt csinálj, komoly tudás és több éves gyakorlat kell.

2013. márc. 19. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Oké de nekem .hu kéne mert van egy cégem, és annak szeretnék csinálni. Értek sokmindenhez, nyelv is oké, időm is van rá, gyorsan tanulok, így mennyi idő kb, ha meg szeretném csinálni?
2013. márc. 19. 22:58
 7/13 anonim ***** válasza:

Hát, cégnek jobb lenne egy rendes céget felkérni.

Hidd el, nincs annál rosszabb, mint egy komolytalan, összetákolt oldal.

2013. márc. 19. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

3# "Dreamweaver. Egészen PROFI html alapú honlapokat csináltam vele 16 évesen, 0 html tudással."

Azért kíváncsi lennék a böngésző független megjelenést, hogy oldottad meg. ;-)

2013. márc. 20. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

"nincs annál rosszabb, mint egy komolytalan, összetákolt oldal"

Mindig van rosszabb, pl. ha könnyedén feltörhető, olyankor a szerverre is veszélyt jelent.

Láttam már esetet, amikor hosting cégtől kapott egy birosági idézést a weblap tulajdonosa.

(Feltörték az oldalát, és hackerek megfertőzték a szerveren lévő oldalak felét)

2013. márc. 20. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Azért szerencsére az ilyen sufni hosting cégek már kihalóban vannak (legalábbis ezt látom és remélem is).

Persze megesik valóban ilyen, hogy rossz a szeparálása az ügyfeleknek. (Én is dumpoltam már ki egy hibás oldal miatt a szerver lévő össze weboldalhoz tartozó konfiguráló php-kat, benne sok-sok jelszóval...)


Az összetákolt alatt gondoltam én a hibákra is.

Megfelelő tudással rendelkező ember ilyet NEM ad ki a kezéből.

2013. márc. 20. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!