Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Hogyan tudom ezt megoldani...

Hogyan tudom ezt megoldani (lapozás)?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Amit szeretnék:


van egy php oldal: news.php

Ezen a news.php oldalon van egy slider, div-ek, meg stb..

A lényeg, hogy az oldalon van 4 div, ami az első 4 hírt tartalmazza.

Azt szeretném megoldani, hogy ha a fent említett div-ekben 4-nél több div van, akkor arányosan rakja át őket egy másik oldalra, (tehát ha egy új div jön létre egy új hírrel, tehát egy új hír van, az az 5. div lenne, akkor az utolsó div-et tegye át egy másik oldalra... pl: news.php?page=1 vagy valami...)


Remélem azért ki lehet hámozni, hogy mit szeretnék... :D Sajnos nem nagyon értek olyan mélyen a php-hoz, ezért gondoltam, hogy esetleg valaki tud segíteni...


a news.php kódját mellékelném, talán könnyebb lesz:


[link]


Nos, valahogy így nézne ki, persze ebben nincs benne pár dolog, ez csak a lényeg, hogy hogyan nézne ki... Ott legalul van a tovább gomb, ha valaki arra rákattint, akkor kéne bejönnie a régebbi híreknek...

Remélem azért érthető... :D


Köszönöm szépen:)



2013. márc. 20. 12:18
 1/9 anonim ***** válasza:

Határozz meg egy limitet, hogy az oldalon hány hír jelenhet meg

$limit = 5;


Adjad meg, hogy éppen hanyadik oldalt akarod megjeleníteni:


$page = 1;

if(isset($_GET["page"])) {

$page = mysql_real_escape_string($_GET["page"]);

}


Így 1 az alapérték, de ha mást adsz meg GET-ben akkor az lesz az aktuális.

Hozz létre két határértéket a hírekhez:

$from = $page * $limit;

$to = $from + $limit;


Most már csak az SQL hívást kell átírnod következőképpen:


$SQL = "Seletct ... from ... where ... LIMIT " . $from . ", " . $to;

2013. márc. 20. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Annyit elrontottam, hogy $page = 0; legyen az alapérték, nem 1. Azaz, ha page értéke 1 az már a 2. oldal.
2013. márc. 20. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm!:) Igazából az a bajom, hogy fogalmam sincs, hogy ezzel most mit kezdjek... :D El tudnád magyarázni ilyen óvodás szinten?:) mysql adatbázisom van (elvileg 3-at létrehozhatok a tárhelyen..) De hogy hova kell írnom a kódot, hogyan fog működni... Jeleztem, hogy nem igen értek hozzá... :( Köszi!:)
2013. márc. 20. 12:46
 4/9 anonim ***** válasza:
óvodás szinten nem lehet, max középiskolásan...
2013. márc. 20. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Talán úgy is jó lesz.. :D Csak így idedobott kódokkal nem értem, hogy mivel mit kell kezdenem... :(
2013. márc. 20. 13:11
 6/9 anonim ***** válasza:
lehet furán fog hangzani, de a 4 hír MySQL -ből jön, vagy natívan be van pötyögve a php -ba?
2013. márc. 20. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Hát egyelőre csak táblázattal meg div-vel bepötyögtem php-ba... Nem tudom hogy kell beleírni sql-be:D Azért gondoltam, hogy itt hajlandó lesz nekem segíteni velaki:)
2013. márc. 20. 13:18
 8/9 anonim ***** válasza:

Ez így sok lesz kapásból, mert akkor eddig egy natív HTML kódod van, csak PHP -t adtál neki kiterjesztésnek.

Olyanokat kéne ehhez megtanulnod, ami távol van attól amit ismersz mint pl. Adatbázis tervezés.

Az a baj hogy "csak így idedobott kódokkal" nem tudsz mit kezdeni, neked kész kell, vagy megkel tanulnod lépésről lépésre, amihez tanárra van szükséged, mert itt fórumon keresztül lehetetlen lesz elmagyarázni, hogy megértsd.

Vagy használhatsz ingyenes CMS -t, vagy blog oldalt, de programozni nem fogsz tudni.

2013. márc. 20. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Oké, köszi:DD
2013. márc. 20. 13:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!