Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Hogyan állítsam be a XAMPP...

Hogyan állítsam be a XAMPP nevű programot hogy elérjem a localhostot?

Figyelt kérdés
Tehát letöltöttem az XAMPP nevű programot az a kérdésem, hogy hogyan tudom elérni a localhostot mit kell tennem miket kellene átírni, miket indítsak el ... Routeren kell e valamit állítani vagy amellett is fut a localhost? Röviden ennyi nagyon sügér vagyok ehhez és köszönöm a segítséget :D

2013. márc. 24. 14:05
 1/10 anonim ***** válasza:
Elvileg XAMPP-ot elindítod és ő mindent beállít. A localhost független a router-től. A böngésződbe ha beírod, hogy http://localhost/ (vagy localhost:PORT, ahol "PORT" helyére beírod a port számát, ahol fut az Apache), elvileg be kéne jönnie az Apache kezdőlapnak, vagy amire lecserélted.
2013. márc. 24. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Én is ezt hittem de valamiért nem csinálja + ha a control panelben akarom elindítani az Apache-t akkor leáll a működése az XAMPP-nak velemi ötlet? többször raktam újra a programot mindig ugyan ez a probléma esetleg valami másik programot kellene használnom? mit tudtok javasolni?
2013. márc. 24. 14:17
 3/10 anonim ***** válasza:

#1 vagyok

Ötlet: akkor szerintem próbáld meg a XAMPP portable verzióját.


(Vagy ha mást nem, akkor manuálisan telepíts Apache-ot, meg ami kell, az sem olyan nagy feladat, le van írva mit hogy kell, meg a telepítő a lényeget megcsinálja.)

2013. márc. 24. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Localhost esetén a routert nem kell piszkálni.


A program csak leáll?

Most a telepítős esetében nem vagyok biztos, de a portable verzió akkor csinál ilyet, ha nem futtatja le az ember a beállító bat filet.

Amíg ezt nem futtatja addig a control panelből sem lehet elindítani semmit.

2013. márc. 24. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Drone007 ***** válasza:

Attól hogy az apache-ot elindítod a control panelnak nem kéne lelőnie magát, gyanítom, hogy csak az apache áll le magától.

Ez akkor fordulhat elő, ha egy másik program használja a 80-as portot. Rendszerint a Skype csinál ilyesmit. Ha van skype-od, a beállításait nézd át, hogy ne foglalja a 80-as portot, vagy állítsd le, amíg elindítod a webszervert.


A routert csak akkor kell piszkálni, ha a webszervert kívülről is el akarod érni (pl meg akarod mutatni egy havernak, hogy mit ügyködtél), akkor érdemes a portforward-ot beállítani a webszerver gépére a http (tdp protokol, 80-as) portot engedélyezésre. De enélkül is látod a saját webszervert a localhost-ot meghívva.

2013. márc. 24. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Drone007 ***** válasza:
*tcp protocol bocs :)
2013. márc. 24. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Jelenleg megtudtam oldani hogy fut nem control panelben indítottam el hanem a apache_start.bat-ot indítottam el mindjárt kipróbálom saját oldalt is behozza-e :D
2013. márc. 24. 19:44
 8/10 A kérdező kommentje:
behozta köszönöm a segítséget :D
2013. márc. 24. 19:49
 9/10 anonim válasza:

Nekem is valami hasonló próblémám van de nem sikerül úgy megoldani hogy a bat file-val nyitom meg az apache-ot. ÉS ezt a hibát írja ki a xmapp control panel:

14:26:42 [Apache] Error: Apache shutdown unexpectedly.

14:26:42 [Apache] This may be due to a blocked port, missing dependencies,

14:26:42 [Apache] improper privileges, a crash, or a shutdown by another method.

14:26:42 [Apache] Press the Logs button to view error logs and check

14:26:42 [Apache] the Windows Event Viewer for more clues

14:26:42 [Apache] If you need more help, copy and post this

14:26:42 [Apache] entire log window on the forums

2014. aug. 18. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Pókmalaci válasza:

Az utolsó kérdezőnek adnék választ.... nekem is ez volt a problémám és két dolgot csináltam utána megjavult...(nem tudom az első kell e, de én azért megcsináltam.) Először is tiltsd le a skypeot, hogy ne használhassa a 80 és 400 nemtom hányas portot... [link]


a második lépés.. csináld végig azt ami ebben a videóban van és utána működni fog.... https://www.youtube.com/watch?v=ouBh1xdk5GY legalábbis nekem így már működött... remélem tudtam segíteni

2016. aug. 16. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!