Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Wordpress, joomla, drupal, e107?

Wordpress, joomla, drupal, e107?

Figyelt kérdés
melyik a legjobb és miért. Vagy miben különböznek melyikkel lehet jobban csinálni a weblap szerkesztést, én special a wordpresst jobbnak tartom mert az előzőknél a nyelv beállításoknál gondok adódtak de kérem mondjátok el a véleményeteket a weblap motorokról vagy aki tud az mondhatna más milyen weblap motorokat is

2013. márc. 26. 19:19
 1/3 anonim ***** válasza:

CakePHP, ZEND, Symfony, Magento, Yii...

Akad pár tucat még ezekből.

WP, Joomla, Drupal a legelterjettebb.

WP -hez van a legtöbb kész plugin, külső, de lényegében csak egy blog motor.

Joomla -hoz is akad jópár plugin, de igazából csak az alapokat adja, ás tovább kell fejleszteni pl. egy webáruházzá, viszont igen csak erőforrás pazarló. (nagy tárhely kell hozzá, ha nagy a látogatottság akkor akár külön szerver is)

Drupal fekete-öveseknek való, legjobban optimalizálható viszont kevés kész elemből kell gazdálkodni.

e107 meg haldokló, csak itt a gyakorikédrések.hu -n találkozom vele.

2013. márc. 26. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
e107 az egész jó, viszonylag könnyebb kezelni szerintem mint a többit! Hát kezdőknek az a legtökéletesebb. Sok hülyeséget lehet leszedni hozzá :D
2013. márc. 26. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

H.Tibor87: A CMS-ek közép ne keverjünk inkább frameworköket!


A Wordpress bár eredetileg blogmotornak indult, ma már szinte bármit meg lehet benne csinálni, ezerféle plugin van hozzá és baromi kényelmesen alakítható. (Mindenre van callback függvény szinte, pillanatok alatt lehet rá egyedi templatet csinálni és widgetet írni.)


A Joomla nem rossz, van hozzá sok plugin, de biztonsági szempontból vannak néha vele gondok.


Az e107-et én valahogy kicsit már elavultnak tartom, bár mostanában nem nézem, hogy mennyit javult/változott.


A Drupált pedig még eléggé szokták ajánlani, ehhez is könnyű modulokat csinálni és bármit be lehet állítani rajta.



Én mostanában Wordpressel dolgozgattam, csak úgy kísérletezésből csináltam egy templatet és igencsak meglepődtem, amikor egy kis faragás után tökéletesen működött minden.

Érdemes vele foglalkozni, mert már valóban túlnőtt egy sima blogmotoron és kb mindent a kezed alá pakol, ha változtatni akarod.

2013. márc. 26. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!