Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Hogyan lehet ezt megoldani és...

Hogyan lehet ezt megoldani és mire kell odafigyelni a tárhely választáskor?

Figyelt kérdés

1., Egy szolgáltatónál regisztráltatok egy új .hu-s domaint, csak domaint, tárhely nélkül.


2., Egy MÁSIK szolgáltatónál választok egy számomra kedvező műszaki paraméterű és árú tárhelyet.


3., A későbbiekben minden évben az egyik szolgáltatónak kifizetem a domain hosszabbítást, a másiknak pedig a tárhelyszolgáltatás díját.


Kérdéseim:

- Milyen egyéb teendőim merülnek még fel ezekkel kapcsolatban az induláskor?

- Lehetséges, hogy csak átirányítom az egyik szolgáltatóval a domaint a másik szolgáltatótól bérelt tárhelyre, vagy át is kell regisztrálni a domaint?

- Mikre kell odafigyelni ezekkel kapcsolatban?



2013. ápr. 6. 15:28
 1/7 anonim ***** válasza:

Csak arra hogy ne felejtsd el kifizetni mind kettőt.

Nem rég egyik ügyfelünk aki csak a térhelyet bérelte, elfelejtette meghosszabbítani a domain nevét, amire a konkurencia le is csapot...

2013. ápr. 6. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Ez jó!

Elfelejtette.

Nekem nincs nagy tapasztalatom ezen a téren, mert eddig csak egy szolgáltatóval kerültem kapcsolatba.

De ők korrektek, náluk nem lehet elfelejteni, mert már a domain lejárata előtt egy hónappal elkezdik jelezni, hogy le fog járni..., és ugyanezt teszik a tárhely lejárata előtt is.

Váltani is csak azért akarok, mert újabb domaineket akarok venni.


A jelenlegi szolgáltatómnál nagyon kedvezőek a regisztrációs díjak, azonban a tárhelycsomagokból ugyanolyan méretűeket gyakorlatilag korlátozás nélküli verzióban sokkal olcsóbban (min. ~40%)tudnék venni másik szolgáltatótól.

Azaz pl. egy 1000MB-os tárhely esetén is több ezer forint eltérés van az éves díjakban, s ha ehhez hozzá veszem, hogy az olcsóbb szolgáltatónál ezért "papíron" elvileg korlátlan számú domaint, emailfiókot, adatbázist, FTP-t, ... lehet használni, addig a jelenlegi drágább szolgáltatónál ezek gyakorlatilag ~10-20 db-ra vannak maximalizálva.


Szóval jelenleg azt vizsgálom, hogy milyen végköltségek alakulnának, ha az egyiknél csak a domaineket venném, a másiknál pedig a tárhelyet, tárhelyeket.


Ehhez kellene tudnom, hogy ilyen esetben milyen egyéb teendőim lesznek majd, hogy életképes legyen a dolog, és ezek milyen plusz költségekkel járnak majd.

2013. ápr. 7. 09:46
 3/7 anonim ***** válasza:

Csak ne felejtsd el, hogy olcsóbb szolgáltatónál többen osztoztok a szerver teljesítményén mint egy drágábbnál. (olykor több ezren),

vagy hogy azért olcsóbb, mert abban reménykedik, hogy sok ügyfelet tud szerezni, és 1-2 éven belül, már nyereséget termel, ami nem garancia, és megszűnéshez is vezethet.

2013. ápr. 7. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

"Csak ne felejtsd el, hogy olcsóbb szolgáltatónál többen osztoztok a szerver teljesítményén mint egy drágábbnál. (olykor több ezren"


Igen, erre és az esetleges hátulütőire én is gondoltam, de nekem, mint ügyfélnek szerintem nincs valós belelátási lehetőségem abba, hogy a szolgáltató egy-egy szerverén hány ügyfelet szolgál ki rajtam kívül. Van aki azt mondja, hogy csak 199-et (ilyen reklámmal már találkoztam a napokban), de többnyire erről nem beszélnek az ajánlataikban.

Általában 99,0-99,9%-os rendelkezésre állást garantálnak a szerződéseikben....

Ha ez nem teljesül, akkor lehetne reklamálni, stb..., de nekem még nem volt ilyen gondom.

Azért sem, mert még csak készülőben vannak az oldalaim.


Írtad, hogy Te ilyen helyen dolgozol. Akkor vélhetően valós rálátásod is van a szakmára, a szolgáltatókra és a szolgáltatások minőségére.

Ígérni nyilván mindenki tud, hiszen -nekem laikusként úgy tűnik- igen telített ez a piac, sok a szolgáltató.

A papír meg mindent elbír..., ráadásul az ügyfelek zöme -hozzám hasonlóan- nem is igazán tudja, hogy szakmailag mit takarnak a szerződésbe (szolgáltatói csomagba) foglalt számok,.... azaz azt sem mindig tudják, hogy a szolgáltató mikor nem tudta teljesíteni a szerződésében vállaltakat.


Érdekelne a véleményed, hogy Te milyen szolgáltatókat ajánlanál pl. a saját baráti körödben, s mit mondanál, hogy melyek azok a legfontosabb szempontok, amiket mérlegelni kell, amik alapján jó döntést lehet hozni.

Hm???

2013. ápr. 7. 10:46
 5/7 Lajos54 ***** válasza:
Van még egy érdekes összetevője a dolognak, amiről egyes szolgáltatók "szemérmesen" hallgatnak, vagy éppen "elfelejtenek" beszélni. Mert hiába, ha kevés felhasználót szolgál ki egy szerver, nagyon jó a rendelkezésre állás, de a látogató felé kritikán aluli a sebesség, amivel a böngészőjéhez eljutnak az adatok. És bizony manapság, a sok és egyre több Megabites sávszélességű internetkapcsolatok korában már nem olyan türelmesek a látogatók. Hamar odébbállnak, ha lassan töltődik le az oldal.
2013. ápr. 7. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 PHP de kóder! ***** válasza:

Nem rég egyik ügyfelünk aki csak a térhelyet bérelte, elfelejtette meghosszabbítani a domain nevét, amire a konkurencia le is csapot...



hat ha nalatok nem megy automatikus level a lejarat elott, az bizony eleg szomoru. nagyobb szolgaltatoknal (ahol nekem vannak domainjeim), kuldenek elotte kb. egy honappal.

2013. ápr. 8. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Egyetértek az előttem szólóval, a nagyonb szolgáltatók értesítik az ügyfeleiket, nekik is érdekük, hogy az ügyfelek náluk hosszabbítsanak, a domain és a tárhely külön fogalom, tehát általában mind a kettőt, vagy ahány domained van külön hosszabbítani és fizetni is. Ha az utóbbival van gond akkor jelezd időben, ha nem jelzed akkor általában lekapcsolják, érthetően.
2013. okt. 29. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!