Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Mit gondoltok a majdnem flash...

Mit gondoltok a majdnem flash alapú honlapokról? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
A héten össze kell dobálnom egy egyszerű statikus weblapot, de mivel eddig csak a grafikával foglalkoztam, ezért fingom sincs a programozásról(csak nagyon kicsi html), csupán (nagyon) ismerem a dreamweaver nevű weblapszerkesztőt. Nagyon gáz lenne ha az egész táblázat alapú lenne, frame-ekkel, a grafika pedig flash?
2013. ápr. 8. 23:18
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
tehát nem DIV-ekkel dolgoznék, mert fingom sincs hogy kell:S
2013. ápr. 8. 23:19
 2/15 anonim ***** válasza:
25%

Gáz lenne...

Html már szinte nincs használatban, csak az alapok űrlapok etc., táblázat is gáz helyette inkább a css meg a div-ek használata a stílusosabb. A html jelentős részét már átvette a css. Framek is gázos általában ált az oldal tartlmi részét már php-val szabályozzák és az oldal mindig marad "ugyan olyan". A flash az jó az egyre használatosabb. mondjuk a full flash oldal az megint nem jó mert relatíve sok a töltési idő. De ha foglalkoztál grafikával, gondolom photoshop az jó, phoztoshopban cináld meg az oldalt és ugy framesíted az még valamilyen szinten türhető. és védi s szöveget a másolástól... etc.

2013. ápr. 8. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

akkor lehet ez a photoshop aztán framek lesz, köszi


nyáron mindenképp megismerkedek a php-val

2013. ápr. 8. 23:30
 4/15 anonim ***** válasza:
Azért egy statikus oldalt megírni DIV-ekkel, CSS-el, képekkel meg esetleg némi flash-el nem egy nagy szentírás. Szerintem olvass utána egy kicsit. Megéri!
2013. ápr. 9. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

A flash egyre inkább kihalóban van, az egyes platformokon egyre kevesebb a támogatás. (Már androidon sincs.)

A framek szintén kiveszőben vannak (szerencsére) nincs olyan dolog, amit ne lehetne nélkülük egy pár soros javascripttel megcsinálni, csak NAGYON indokolt esetben használják.


Az oldal felépítésére pedig a táblázatok szintén nagyon elavult (és erősen nem ajánlott) technológiát képviselnek.


Tanulj egy kicsi HTML-t és CSS-t.

1-2 óra olvasás után is állítom neked, hogy egy alap HTML-es és CSS-es oldalt meg fogsz tudni csinálni.

2013. ápr. 9. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Én is úgy tudom kihalóban van. Ráadásul én még nem láttam olyan böngészőt,ami mindig stabilan ment volna. A gyengébb gépek erőforrását felzabálja stb. Szóval css+html + js. A framek-et

"Sharing “framed” URLs is impossible

The content of an IFRAME isn’t part of the parent page and isn’t going to be indexed as such (if at all)

Google tries to associate framed content with the page containing the frames, but they don’t guarantee that they will"

Tehát iframe tartalma nem része az oldalnak,ezért nem indexelődik, a sima framek tartalmának indexelése se garantált.

2013. ápr. 9. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Tömören: Hányni tudnák az olyan oldalaktól...
2013. ápr. 9. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Drone007 ***** válasza:

A flash valóban felejtős technika, ha csak egyszerűbb weboldalt csinálsz, egyedül a bannerek, videók, flash játékok készítésénél használják, esetleg itt-ott kisebb díszítéseknél.

Mindenképpen html+css használatával próbáld elkészíteni az oldalt, és ha lehet teljesen hanyagold a flasht. Ha lehet, a frameset-eket is kerüld, mert a grafikusan megszerkesztett látványtervnek sem veszed hasznát, ha ilyesmit használsz.

Esetleg keress valakit aki jó a webprogramozás terén, és elkel mellé egy webgrafikus, és dolgozzatok össze.

2013. ápr. 9. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Nexed te rossz irányba fordultál valamelyik kanyarban. Ennyi hülyeséget összehordani:)
2013. ápr. 9. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 PHP de kóder! ***** válasza:

Html már szinte nincs használatban,


ahahaha :)))))0


hat ez jo poen volt

2013. ápr. 9. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!