Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Asztalon lévő . Html dokumentu...

Luminary kérdése:

Asztalon lévő . Html dokumentumban szeretnék az oldal tartalmán belül található részre hivatkozni, hogyan tehetem ezt meg?

Figyelt kérdés
file://localhost/C:/Users/%username%/Desktop/dokumentum.html#hivatkozás Így sajnos nem működik, amúgy ha fel van töltve nincs vele gond. Szeretném ha meghatározott fióknév nélkül is futna, vagyis bárki aki letölti az asztalára használni tudja.

2013. ápr. 10. 18:32
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem teljesen értem, hogy mi a célod.


Ha egy változatlan oldalon belül szeretnél egy linkkel az oldal egy bizonyos részére ugrani, az rendkívül egyszerű: az ugrás célpontjaként kiválasztott elemnek adni kell egy name="azonosito" attribútumot, és a link href attribútumának az "#azonosito"-ra kell mutatnia, valahogy így:


<a href="#parzas">A keselyűk párzása</a>


...


<p name="parzas">Ehhez a paragrafushoz fog irányítani a fenti link.</p>


Ha nem ez a célod, hanem egy másik fájlra szeretnél hivatkozni, mindenképpen relatív hivatkozásokkal dolgozz abszolút helyett. A relatív hivatkozás gyökere az a mappa, amiben a hivatkozó oldal is lakik, magyarul ha azonos mappában van a fájl, amire hivatkozol, akkor elég a fájlnevet (kiterjesztéssel) megadni a href attribútumban, ha pedig mondjuk az azonos mappa "keselyuk" almappáján belül van, akkor href="/keselyuk/parzas.html" lesz a megoldás. Ha relatív hivatkozásokat használsz, akkor a projektmappád akár valakinek az asztalán, akár egy szerveren pontosan ugyanúgy fog működni.

2013. ápr. 10. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Asztalodon lévő tartalomhoz, csak TE a TE fiókodon belül lesz elérhető.

Mert a többieknek nem lesz a te asztalod tartalmához hozzáférése! :-)

2013. ápr. 10. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
# 2/2 Nem az én asztalomról írtam mindenki számára, nem tudom honnan vetted ezt. Egy dokumentumról írtam, amely működik mindenki asztalán a maga számára.
2013. ápr. 11. 02:43
 4/4 anonim ***** válasza:

Akkor meg használj relatív útvonalt.

./mappa/file.ext

../doc.html

2013. ápr. 11. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!