Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Milyen lett a weboldalam?...

Milyen lett a weboldalam? (Nem a tipikus kattintgatós. )

Figyelt kérdés

Az oldalról 18 éven felüliek véleményét várom! (Nincs rajta xxx, ne is reménykedj! :) De akkor sem kérnék 18 éven aluli véleményt, mert nem fogják érteni.


Egy statikus intro oldallal indul, majd belépsz egy wp-re. (Az intro oldalon minden oldal az enyém, de most erről kérnék véleményt.)


Összetett oldal, rengeteg információval, nincsenek rajta lopott cuccok. A grafika is saját. (A wp sablon nyilván nem, de saját szájízre lett szabva itt-ott.)


Érdekelne, mit módosítanátok? Milyen rovatokat tegyek még bele? Vannak még tervek, bővülni fog, csak idő kell hozzá, mert ebben is elképesztően sok munkám és időm van.


A wp oldalról nyitható még egy statikus oldal, világos narancs kiemeléssel (linkkel), arról is mondhattok véleményt. Szerintem áttekinteni sem 2 perc. (Az oldal domain-je is elég beszédes.)


Néhány link még nem elérhető, a napokban töltöm fel őket, de azok most nem annyira fontosak: impresszum, ilyesmi...


Az oldal: [link]


2013. máj. 2. 01:51
1 2 3
 1/26 anonim válasza:
100%
Túl monoton és átláthatatlan.Nem emeli ki a lényeget. Szerintem az ötlet jó a megvalósítás nagyon gyenge.
2013. máj. 2. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Írnál konkrétumot? Min változtatnál? Mit helyeznél át? Stb.
2013. máj. 2. 04:23
 3/26 Drone007 ***** válasza:
100%

Nyitóoldal: Hihetetlenül szürke és unalmas az egész.

A fejlecet végignézegeti az ember, aztán alatta egy videó, aminek gyakorlatilag nincs létjogosultsága, hiszen butaság a saját oldaladon saját magadat reklámozni. Ezt egy frappáns(abb) logóval a fejlécben el kell intézni, ne nézzek már azért fél percig videót, hogy megtudjam miről van szó! Két oldalt pedig amolyan "nincsképhangyaháború" képernyőanimációk. Ez az egész felső rész kuka!


Fb like -> fejlécbe!


Alatta viszonylag apró betűvel - ami csak az eddigiek méretéhez képes tűnik aprónak - valami több soros szöveg, amit a látogató el se olvas, mert nagyon tömény, hosszú leírás, ami a szemet is fárasztja, továbbugrik. Ezt normális sans-serif betűkkel (nem talpas!) nagyobb méretben, rövidebben frappánsabban megfogalmazva a fejléc alá kérjük.


Május 1-től elindultunk - elmúlt, tessen levenni, ez az információs is kuka, ilyesmi teljesen felesleges, egy működő oldalra.


Szlogen szintén mehet a fejlécbe. A fejléc ne arról szóljon már, hogy milyen remekül kezeled a photoshopot, az csak egy háttérkép (annak se túl jó, de ez van)


A két sajátoldalreklámkép eléggé cionista módon nyomul az ember szájába, nem kellene, hogy magáról az oldalról elvonja a figyelmet. Ezeket rakd át a főoldalba, a nyitóoldalról kapásból nem kéne elvonzani az embereket.


A nagy meglepetéses "izé" elmegy, de nem kell kétszer erőltetni, és azt sem kell hangsúlyozni, hogy milyen kreatív vagy, azt majd mutassa az oldal.


Egy nagyon fontos dolog: a főoldalra mutató linket kicsit keresni kellett, mert ugyan ott van legfelül, de annak ellenére, hogy a fehér háttér miatt elválik a háttértől még mindig nagyon beleolvad az oldalba. Szinte súlytalan. Elsőre nem is világos, hogy az link, vagy gomb, vagy bármilyen interaktív elem. Betenném az oldal közepére a "nagy meglepi" fölé. Szép nagy feltűnő gombként. Sőt, már itt meg lehetne mutatni a 18/kiskorú választóképernyőt, az úgyis rosszul van formázva, és a főoldali menük alatt jelenik meg!


A wp oldalhoz nem szólok hozzá, az jó ahogy van, bár tartalmilag ez az önreklám nem tudom mire jó itt se...


magyarorszagjobbanhazudik aloldal:

Tudom, hogy a narancs-kék szín beszédes, és jelképes, de nekem a szemem kifolyik ettől a komplementer-kontraszttól. Itt verdana betűkészletet használsz, a wp oldal tahomát. Én favorizálnám itt is és az intróban is a Tahoma stílust, kellemesebben olvasható. Ez egyébként rendben van


Ami még nem tetszik nekem:

A logód egy ... szörnyűség. Kifejezéstelen, a szóösszetétel, és betűkészletvariálás idétlen, ezzel valamit kezdeni kéne, mert totál komolytalan. Az az animált logó a wp oldal fejlécében kifejezetten idegesítő.


Értékelés:

intro: design 3/10, useability: 3/10, tartalom: 4/10

aloldal: design: 7/10, useability: 9/10, tartalom: 9/10

2013. máj. 2. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:

+ lent van egy óra, rossz ahogy kicsúszik a szürke keretből.

.dash .digit { overflow: hidden; height: 93px; }

2013. máj. 2. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
a szöveget paddingeld, mert sz.rul néz ki ha kiér szélére a doboznak.
2013. máj. 2. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:

Egyébként ezt te komolyan si gondolod és utánanézel korektül annak, amit kiírsz?


csak mert egy ilyen cikk, felelősséggel is jár, szerintem:

[link]

2013. máj. 2. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:

Köszi a választ mindenkinek! Még rágom őket, marketing szempontból is néznem kell pár dolgot...


Utolsó: igen, alaposan átnéztem az adatokat, meg is adom minden cikkemben a pontos forrást, tehát bárki ellenőrizheti. A cikksorozat vállalkozásokról még folytatódni fog, többek között adózás, pénzügyi kalkulálás stb...


Ilyen összeszedett tanácsokat nem nagyon találtam neten ingyen. (Csak a tankönyvi adatokat írogatják le újra és újra a "tanácsadók".


Igen, így kell elkészíteni egy üzleti tervet a valóságban, persze még nem írtam le mindent, még a kereskedelmi vendéglátóhelyeket is tovább lehet bontani, és kell is, ha saját üzletet nyitsz. A példán keresztül mutatom be, hogy mennyi mindenre kell gondolnia egy vállalkozónak.


A vendéglátásban, aki benne van, mindenki pontosan tudja, hogy csak külső szemmel tűnik nagyon jó üzletnek, ezért egyre többen belevágnak, azután persze mennek is csődbe... Pont azért, mert egyáltalán nem néztek utána a saját ágazatuknak.


Le fogom még írni pl. azt is, hogy a balatoni vendéglátás mennyire haldoklik, milyen elképesztően alacsony bérekért dolgoztatnak! Nem fogod elhinni, de 250 Ft-os(!!!) órabérekért is dolgoztatnak embereket feketén! Ez a mai valóság! Több évet dolgoztam Balatonon is, legutóbb tavaly. Ahogy ötcsillagos szállodákban, melyek egymástól kérnek kölcsön tányérokat, csészéket egy-egy nagyobb rendezvényre, mert nekik nincs elég!


Pont ez a probléma a mai politikával, hogy nem tanítja meg az embereket normálisan vállalkozni! Nem lehet egyik napról a másikra kitalálni, hogy ebbe ölök x milliót, és hű de jó lesz... Nyilván, a tanácsaim ingyenesek, aki akarja, megfogadja őket, aki nem, nem.


És azért adok ingyen ilyen komplex tanácsokat, mert a politika felé hajlok, azt mutatom meg, hogyan fogok majd politizálni, ha találok elég támogatót.


Ennek a cikknek, amit idéztél, a megírása sem kettő perc volt.

2013. máj. 2. 16:57
 8/26 A kérdező kommentje:
*az ötcsillagos szálloda Budapestre vonatkozott. (Cikkemben majd a szálloda nevét is leírom.)
2013. máj. 2. 17:01
 9/26 anonim ***** válasza:

Én csak a kinézethez szólnék hozzá.

ronda, unalmas ránézni, megöli a kedvemet, rohadt hosszú egy bejegyzés.

Az intro oldalt szerintem egészében cseréld le, az oldalon pedig színesíts, és mit keres ott a menü?

2013. máj. 2. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:

Értem, és megkérdezhetem, hogy hány éves vagy?


Egyébként ha tényleg komolyan gondolod és csinálod így tovább, akkor ez jó is lehet.

A kinézeten van mit finomítani persze.

Amúgy szerintem az intro oldal felesleges.

2013. máj. 2. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!