Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Hogyan lehet egy divre "rárakn...

Hogyan lehet egy divre "rárakni" egy másik div-et?

Figyelt kérdés
Nekem csak alá engedi rakni a következő div-et, és ha a margin-topot mínuszra állítom, akkor egyszerűen a felsőt is eltolja magával. Nem lehet "rétegezni"?

2013. máj. 28. 19:46
 1/7 Drone007 ***** válasza:
52%

z-index


Ezzel beállíthatod az elemek réteg-sorrendjét. Minél magasabb számot adsz meg annál előrébb/feljebb van sorrendben:


<div style="z-index: 2;">Ez van felül...</div>

<div style="z-index: 1;">pedig ezt később raktam ki</div>


Persze az abszolút pozícionálás, és elhelyezés itt fontos, különben nem sok hatását látod :)

2013. máj. 28. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 PHP de kóder! ***** válasza:
mondjuk egy abszolut pozicionala nem artana, kulonben nem fog mukodni :)
2013. máj. 28. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 PHP de kóder! ***** válasza:
ja irtad, csak az elejet olvastam el
2013. máj. 28. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Itt a helyes megoldás:

[link]


A többiek jól mondták, abszolút pozicionálás kell. Ha nem a teljes oldalhoz szeretnéd abszolút módon pozicionálni, akkor helyezd bele egy relatív pozicionálású elembe.

2013. máj. 28. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Drone007 ***** válasza:

mármint erre gondolsz kedves "utolsó":

[link]

:)

2013. máj. 29. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem Drone, arra gondolok, amit linkeltem. :D Természetesen ha a sorrend nem megfelelő, akkor a z-indexet is be kell állítani, de ezt a kérdező nem írta. A te megoldásod gyakorlatilag ugyanaz, mint az enyém. Én viszont azt is megmutattam, hogy hogyan lehet egy relatív wrapperben elhelyezni, ugyanis a kérdező következő kérdése az lett volna, hogy hogyan lehet megoldani, hogy nem a teljes oldalhoz képest igazítsa.
2013. máj. 29. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha a z-index-et is be kell állítani, akkor itt van.

[link]


Hátteret direkt nem tettem rá, a kérdező nem beszélt róla, hogy háttere lenne a div-nek, mint ahogyan arról sem, hogy méretezni kellene. Mindazonáltal mindkettőt meg lehet tenni, mint ahogyan a te példádban is. Én inkább azt próbáltam jobban szemléltetni, hogy tényleg egymáson van a két div, teljesen ugyanaz a pozíciójuk.

2013. máj. 29. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!