Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Mi a különbség a visual...

Mi a különbség a visual markup és a structural markup között?

Figyelt kérdés
Keresgéltem, de csak angolul találtam és bár nincs gondom a nyelvvel, nem igazán értem a különbséget. Nem találtam összehasonlítást hozzájuk.

2013. máj. 31. 14:35
 1/2 Drone007 ***** válasza:

Szerintem elég sok különbség van. Lényegében csak a nevük hasonló, valójában két különböző fogalom.

A visual markup a weboldal vizuális felépítésének létrehozását jelenti. Wireframe tervezés. Vagyis hogy az egyes elemek milyen pozícióban, hogyan helyezkednek majd el a honlapon.

A structural vagy semantic markup pedig a weboldalon használt elemek hierarhikus, struktúrált felépítését célozza, tervezi. A lényege, hogy minden elem célját és a hierarhiábán betöltött szerepét rögzítsük egy css fájlban, és ezt struktúrát használjuk a weboldal minden lapján. Így az oldal rendezett lesz, és nem néz ki úgy mint egyes gportálos förmedvény, ahol azt sem tudom eldönteni, ez most link, vagy fejléc...

2013. jún. 1. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm, sokat segítettél, mert eddig abszolút semmi fogalmam nem volt arról, hogy mik ezek. SZóval hasznos volt a válasz.
2013. jún. 3. 20:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!