Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Ez a weboldal meghalt kb egy...

Ez a weboldal meghalt kb egy éve és mindenképp szeretnék csinálni egy nagyon hasonlót. Ha emelteztem infóból autodidakta módon össze lehet dobni egy ilyet, vagy ez magasabb szint?

Figyelt kérdés

csak hogy egyáltalán érdemes e nekiállni

[link]



2013. jún. 23. 21:02
 1/8 anonim ***** válasza:
73%
Ez a 8 éves autista színvonal.
2013. jún. 23. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Foxancs válasza:
54%

Szia! Ennél csak jobbat lehet összedobni:) És a viccet félre téve, lehet ilyet csinálni könnyen, de minnél jobban húzod az időt annál később lesz kész! A legjobb a Blogger!

Link: [link]


Remélem segítettem! :)

2013. jún. 23. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
de várjatok. saját fórum és regisztráció készítés is egyszerű? rendben akkor bloggeren csinálom van is ott egy blogom, nem is tudtam hogy weboldalt is leeht.
2013. jún. 23. 21:34
 4/8 A kérdező kommentje:
hát nemtom nekem az emeltes weblapkészítő tudásommal a regszitráció képpel meg minden egyébbel aztán hogy ők fel is tölthessék ami akarnak de azt csak regisztráltak tölthessék le nehéznek tűnik. nézzek után fórumokon forráskódoknak és forrasszak össze valami frankeinsten weboldalt?
2013. jún. 23. 21:38
 5/8 anonim ***** válasza:

"Ha emelteztem infóból autodidakta módon össze lehet dobni egy ilyet"

Autodidakta módon bármit összedobhatsz, emelt infótól függetlenül. Egy dolog kell hozzá: motiváció az önképzéshez.


"Ez a 8 éves autista színvonal."

:D:D +1


"saját fórum és regisztráció készítés is egyszerű?"

Az egyszerű az relatív, de azért ezek már gondolkodósabb feladatok, ha tényleg magad akarod csinálni (amit egyébként helyeselnék, sok tapasztalatot gyűjthetsz). Ide már nem csak statikus HTML+CSS(+JS) ismeretek kellenek, hanem PHP+MySQL (szerveroldali nyelv + adatbázis) is. Persze vannak kész kódok mindegyikhez.


"bloggeren csinálom van is ott egy blogom, nem is tudtam hogy weboldalt is leeht."

A blog a weboldal részhalmaza, azonban a te értelmezésedben vett weboldalt nem, nem lehet Bloggeren csinálni. Regisztrációzást meg fórumozást semmiképp, ugyanis nem kapsz mellé sem tárhelyet, sem adatbázist és nincs lehetőséged szerveroldali szkripteket beilleszteni.


"az emeltes weblapkészítő tudásommal"

Ahogy írtam az elején is: önképzésre van szükséged. Persze a tervezés nélküli összeforrasztás is eredményezhet weboldalt. Olyan színvonalút biztosan, mint amit linkeltél.


Persze nyilván kérdés, mi a célod ezzel: összegányolni valami épphogy működő weboldalt, vagy magadtól megtanulni a weboldalkészítést (valamilyen szinten) és létrehozni egy saját kezűleg tervezett honlapot.

2013. jún. 23. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

köszi sokat segítettél!

a weboldalszerkesztést nem szeretném megtanulni de nem is tartózkodom tőle csupán amennyi kell a weboldal elkészítéséhez, mivel az a fő cél. igazából itt mindenki ért ahhoz amiről beszél ezért egyszerűnek tűnhet de az én fejemmel épphogy csak tudom mi az a mysql. lesz rá 4 napom, meglátjuk mi lesz belőle. igazából a csontváza kéne design nélkül mert azzal már utólag elbíbelődik az ember.

2013. jún. 23. 23:04
 7/8 Drone007 ***** válasza:

Persze össze lehet hozni jobbat is, de nem négy nap alatt.

És azért egy regisztrációs/bejelentkeztető rendszer felépítése nem "8 éves autista szinvonal" (bár tudjuk, hogy az autista gyerekek kifejezetten zseniálisak tudnak lenne...)


Egy interaktív rendszer hátterében mindig szerveroldali programozás van (nem is beszélve az adatbáziskezelésről), és ezt 4 nap alatt (bocs már csak 3) bármennyire hatalmasat "emelteztél" is (csak szólok, hogy ilyen szó nincs), nem fog menni.


Fordulj szakemberhez, vagy használj ingyenes tartalomkezelő rendszert (joomla, drupal, wordpress és társaik...)


Sok sikert!

2013. jún. 24. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
jah sajnos idáig ez a legreálisabb
2013. jún. 24. 13:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!