Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Lehetséges a saját ip címemen...

Lehetséges a saját ip címemen ingyenesen weboldalt létrehozni?

Figyelt kérdés

Kérdésem lenne tehát,hogy ez lehtséges-e. Routeres internetem van. A router TP-Link. Esetleg ha van olyan aki tudna nekem segíteni tanulni a hálózati cuccokról, miket lehet vele csinjálni stb az nagyon jó lenne. Illetve még annyit h az ip címem ugyan nem fix, de olyan mintha az lenne mert a UPC nem ad új ip-t...másik dolog h fizikai cím változtatással új ipt kapok. Az esetleges válaszokat előre is köszi.

14/F



2013. júl. 8. 13:20
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
elindítasz egy webszervert a gépeden, routeren forwardolod a 80-as portot a gépedre (ha nincs, akkor először lefoglalsz neki egy fix címet az alhálózaton) és készen is vagy
2013. júl. 8. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Annyit hozzátennék még, hogy ugyebár ha azt akarod, hogy éjjel-nappal elérhető legyen a weboldalad, akkor éjjel-nappal járatnod kell a számítógépedet, mivel a te géped a szerver, a webkiszolgáló. Ha figyelembe veszed a szerverként használt számítógéped áramfogyasztását, nem biztos hogy olyan jól jársz...

Kísérletezgetni persze lehet. :)

Rengeteg webkiszolgáló szoftver van. Vannak kicsi, egyszerű programok is, de vannak -szintén ingyenesen elérhető- komolyabb webkiszolgálók is (pl. Apache).

2013. júl. 8. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Köszi,de ha tudnál részletesebben mondani mit hol csináljak :D :D Az megvan,portforwandingolni tudok,de a saját gépem ipv4-ére kell azaz arra a gépre amin fut ugye? Webszerver....mivan? :D
2013. júl. 8. 13:39
 4/15 A kérdező kommentje:
köszi,amíg írtam a kommentet addig kiírtad te is :D és akkor melyiket ajánlod? egyelőre kísérletezésre kell,majd ha összetákolok egy jót,mert még nem vok túl jó programozásban akkor veszek hozzá domaint meg tárhelyet is. Ezért keresek is akik értenek jobban a webmasterezéshez,mert havert lepnék megvele,ha meg egyedül csinálom z beletelik egy kis időbe :D Pl a css-hez égvilágon semmit nem konyítok :D
2013. júl. 8. 14:04
 5/15 anonim ***** válasza:

Ha csak fejleszteni szeretnél megtanulni, akkor egyszerűbb egy apache-os futtatókörnyezetet telepíteni sql-lel, pl: XAMPP... egyszerű telepítés... amit fejlesztesz csak lemented a htdocs mappába. Pl. ha lementesz htdocs mappába egy proba nevezetű mappát, amibe mented a próbálkozásokat, akkor a gépeden ezt böngészőből eléred, pl.: localhost/proba/xy.php

Viszont html és css-hez még futtatókörnyezet sem kell.

Viszont egy szöveges editor mindenképpen, pl. Sublime...

2013. júl. 8. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Én egy havernak a blogspotos blogja helyett szeretnék létrehozni neki egy weboldalt,de az lenne a lényeg,hogy lássa más is az oldal azaz ha futtatom a progit akkor fel tudjon menni megnézni ő is. Olyan oldalt szeretnék ahova lehet ugye írni bejegyzéseket stb
2013. júl. 8. 14:52
 7/15 anonim ***** válasza:
de miért nem használsz egy ingyenes tárhelyszolgáltatót?
2013. júl. 8. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
mert olyan nincs ami jó...vagy kicsi és amit találtam az meg ftpn feltöltöm és órák telnek el amíg frissül... inkább segítsetek légyszi h akkor mit is csináljak? :D
2013. júl. 8. 15:23
 9/15 anonim ***** válasza:

amint ftp-n feltöltöd, azonnal frissülnie kell, ha onnan kéri le az oldalt, ahová feltöltötted (szóval érted)


akkor mondok én neked jót:

000webhost.com


csak domaint neked kell szerezni, de egyébként azt is ajánlanak és ingyen, csak az subdomain

2013. júl. 8. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

"az ip címem ugyan nem fix, de olyan mintha az lenne mert a UPC nem ad új ip-t"

Ad az, csak router adminin felületén bontod a kapcsolatott majd újra csatlakozol :-)


Mint írták többen is, 000webhost -ra feltudod tölteni, és akkor mindig elérhető,

vagy 80-as portot a géped lan IP címére irányítod, és futtatod éjjel-nappal, de a szülők dobnak majd egy hátast a villanyszámlától.

(kb. havi 5-6 ezerrel megdobja, ha amúgy is 8-10 órát használtad eddig egy nap)

2013. júl. 8. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!