Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Tudok bejelentkezési rendszert...

Tudok bejelentkezési rendszert csinálni csakis kizárólag HTML5-ben, vagy mindenképp kell használnom mySQL-t és php-t?

Figyelt kérdés
2013. júl. 11. 14:52
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

De hova jelenkezel be?

Bejelentkezési rendszert pl. mintának, példának épp tudnál, de ahhoz hogy funkciója legyen kell egy szerver, ami pl. PHP és SQL-t használ.

2013. júl. 11. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
64%
Hát ha Te össze tudsz olyat kódolni html-ben, hogy ellenőrizze a felhasználónév és jelszó érvényességét, akkor lehet. Nem azért használnak hozzá PHP-t meg májashurkát (mysql), mert bele vannak szerelmesedve a programozók, hanem mert mindennek megvan a maga helye, képessége és funkciója. Ez főleg a webprogramozásban mondható el.
2013. júl. 11. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
51%

Igen, én tudok: Ha pl. beírja, hogy user és demo, akkor javascripttel ellenőrzöm, és egy bemutató oldalra jut. Nem terheli a szervert.


És amúgy ha meg PHP és SQL nélkül akarsz hitelesítést, az Apache szerverbe be van építve egy alap. Itt kezdj keresni: google.hu/search?q=htpasswd

2013. júl. 11. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
52%
Harmadik válaszoló. Te a "kizárólag HTML5" kifejezésből mit nem értesz? Nem Apache, nem JavaScript, hanem HTML5.
2013. júl. 11. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Nekem a php és a "májashurka" nem igazán szimpatikus, ezért kérdeztem.

2013. júl. 11. 15:35
 6/14 A kérdező kommentje:
Végülis a CSS sem HTML5, mégis szerves része annak :D
2013. júl. 11. 15:36
 7/14 anonim ***** válasza:
Hát ez rossz nézőpont, mert ha így nézzük akkor a php-nek is szerves része lehet a html hiszen kimeneti nyelvnek is tekinthető.
2013. júl. 11. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Nagyon kezdő vagyok még, nem kell hinni nekem :D
2013. júl. 11. 15:49
 9/14 anonim ***** válasza:

Negyedik "válaszoló":

A HTML az csak OSI layer 6. Azzal sem letölteni nem tudod a weblapot netről, sem betölteni fájlból. Tehát ha már ennyire kukacoskodsz, elárulom, hogy pusztán HTML5-tel semmit nem lehet csinálni. A mögött mindenképp ott a technika.


Namost ha pl. egy demót kell küldjek emailbe, akkor ott a javascript valszeg. Ha nincs letiltva… Ez a rosszabbik eset, mert itt ugye le lehet tiltva.

Ha viszont szerverről megy, ami a jobbik eset, akkor ott az Apache. Nagy valószínűséggel arról fut.


Kérdező:

Nézd meg mit támogat a szervered, mert ma már elég sok választásod van a PHP-n kívül szinte mindenhol.

De ha egy se tetszene, itt egy elég speciális: [link] Bár ezzel sok a macera, élesben nem ajánlanám.

2013. júl. 11. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, meg fogom nézni!
2013. júl. 11. 16:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!