Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Javascript segítség táblázat...

Javascript segítség táblázat beszúrása és eltűntetése onclick eventre?

Figyelt kérdés

Van egy négy oszlopos táblázatom. A táblázatba eddig linkek voltak, most lecseréltem őket divekre. A célom egy faszerkezet létrehozása lenne az oldalomon. Azaz a divekre kattintáskor megjelenne egy 5 oszlopos táblázat. Ennek első oszlopa üres lesz, és utána azono felosztásban következnének a többi oszlopok. Ismételt kattintársa meg eltűnne. Igazából így akarok alforumokat betöltetni ajax-al. De előtte tudnom kéne, hogy szúrok be egy táblázatot. Sajnos mindez eddig nem sikerült.

A google-ben ilyen próbálkozásaim voltak:

A w3school DOM -insertrow-ja valamiért nem működött.

ez konkrétan nem futott le, igaz ezt már egy kész smf forumhoz kellene illesztenem és ott nem sima table van hanem tbody, és inkább class-okra van mintsem nevekre tagolva. A getelementbyid() függvénynek nincs erre változata? Jquery-t szándékosan nem szeretnék használni megtetszett a javascript nyelv és közben ezt szeretném tanulni. Mi a megoldás?

Azaz onlcick-re hogy kreálok és tűntetek egy egy táblázatot?


2013. júl. 20. 18:25
 1/6 anonim ***** válasza:

kell egy tároló, ami gondolom van, ahova beteszed. pl <div id="table-1"></div>


ez után a script (a lényeg, hogy a div már létezzen, amikor valamit csinálni akarsz vele)


létrehozol egy table változót document.createElement('table');

létrehozol tbody, tr, td, -t ugyanígy.

A td-be írsz valamit (createTextNode), hogy megjelenjen a táblázat

Aztán ezeket egymásba ágyazod (tr.appendChild(td); tbody.appendChild(tr); ...)


Ha kész a táblázat, akkor hozzáadod a table-1 id-jű divedhez (..getelement..(table-1).appendChild(table))


Ha megy, akkor pedig több sort, oszlopot egymásba ágyazott ciklussal tudsz


[link]


egyébként: google -> "create javascript table";

2013. júl. 20. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
De lehet az innerHTML tulajdonságot is használni.
2013. júl. 20. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ez nekem miért nem jutott eszembe? :D


Van valami különbség a kettő között? Sebesség esetleg?

2013. júl. 21. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Hát gondolom az appendchild eleve objektumot igényel ,az innerhtml pedig univerzálisabb és több dolgot tudsz beszúrni egyszerre.Mivel egy utasítással többet tudsz beszúrni,ezért gondolom gyorsabb,bár nem hiszem,hogy ez annyit számítana.
2013. júl. 21. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget, én a DOM-os megoldást választottam. Az algoritmusnak külön örülök, leprogramoztam és működött, a for ciklussal már semmilyen problémám nem volt. Jelenleg több divre tennék ki táblázatokat egy onclickre, de az már nem biztos, hogy olyan nehéz lesz, sőt, csak éppen valamit most elirtam, hogy mit még nem jöttem rá :) Mindenesetre köszi a választ mindkettőtöknek.
2013. júl. 21. 14:25
 6/6 anonim ***** válasza:

Én volt hogy fél órán át néztem 150-200 sor js kódot..

semmi nem működött.. EGY pontosvessző, és tökéletes volt minden :D:D

2013. júl. 21. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!