Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Milyen egyetemet ajánlatok?...

Qaxqaxqax kérdése:

Milyen egyetemet ajánlatok? Többi lent

Figyelt kérdés

Olyan egyetemre akarok menni, ahol webes dolgok mellett lehet tanulni elemi programozást is. (webes dolgok: html css php mysql javascript jquery jquery UI alax JSON joomla flash...) (elemi programozás alatt olyanokat értek, amik lényegében nem az előzők közt felsoroltak, de nagyon érdekel pl a C++, Java és a hasonló nyelvek.) Akár még játékkészítés is érdekelne mellettük, főleg ha két diplomát is tudnék egyszerre szerezni a két kategóriából.

Továbbá nagyon érdekelnek a képszerkesztéses és videótechnikás dolgok is pl.: After Effects Photoshop Cinema 4D Blender RealFlow Sony Vegas stb stb.. A felsoroltak közül mindenhol van alapom, kivéve joomla, flash és egész hamar, könnyen megértek dolgokat. Olyan egyetem jönne szóba ahol lehet halasztani egy évet, mert én itt most végzek, de lesz még egy 5ötöd év szakmaim, ahol lényegében webes dolgokkal fogunk foglalkozni, illetve addigra valószínűleg x végpontig a fizikai hálózatépítő CISCOs papírom is meglesz.

Jó lehet mondani, hogy öreg ott a google, de engem igazából a vélemények is érdekelnek, mert valami rendes egyetemet szeretnék választani amit más is ajánl.

A válaszolóknak köszi(:

Ha hasznos fel, ha nem le pontozom.



2013. júl. 21. 10:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
55%
ne haragudj, de ezt nem jó témában tetted fel. attól hogy infoval kapcsolatos a kérdés, ez még oktatásnak számít, ergo másik téma. ettől függetlenül szerintem az ELTE az megfelelő lenne neked, bár tapasztalatom nincsen.
2013. júl. 21. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
68%

Ilyen helyet amilyet te akarsz nem fogsz egyben találni.


ELTE jó hely, jól megtanít a programozás alapaira és a hozzá szükséges dolgokra, de webes részeket nagyon keveset találsz ott. Viszont nem könnyű elvégezni, sokaknak nem sikerül.


A BME sem rossz, az még talán gyakorlatiasabb, de webes dolgok ott sem nagyon vannak tudtommal.



Ha kifejezetten webes cuccok érdeklenek, akkor OKJ-t keress, de ott meg persze programozás nem lesz annyi, meg ki tudja milyen a színvonal.

(A legtöbb OKJ-s hely még viccnek is rossz....)


Plusz nézz utána az ELTE-n a webprogramozó felsőfokú szakképzésnek. Talán ez lehetne amit keresel.

2013. júl. 21. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Én az ELTE-IK proginfó képzésről mondom el a releváns infókat. A jQuery, JSON buzzword-ök el sem hangzottak (legalábbis Webfejl. 1-en nem; Webfejl. 2-n nem voltam). C++ és Java oktatás van, és a "C" szakirányt ajánlom. 3D grafika óra is van, nagyon alap, de izzasztó tud lenni.


A sok hasznos dolog mellett viszont piszok sok matek van, arra készülj fel. De szerintem minden programozással kapcsolatos felsőoktatási képzésen.


A videószerkesztés, flash készítés egy teljesen másfajta képzés.

2013. júl. 21. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
67%
@11:09: Ha hozzám jártál volna webfejlesztés 1-re akkor bizony hallottál volna jQuery-ről, sőt. :)
2013. júl. 21. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
@11:12: hát, akkor ezek szerint csak pechem volt... :( nálunk a honlapon levő anyagot olvastatták el velünk, és az ott levő feladatokat kellett csinálni... a 2.-3. óra környékén meguntam. :)
2013. júl. 21. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

@11:19: Igen ez ilyen, de én körbe kérdeztem, hogy kinek mi megy stb, aztán a 2-4. óra környékén úgy gondoltam, hogy akkor nézzünk valami hasznosabbat is.

Szóval én javascriptet (jQuery, Bootstrap) is mutogattam.

2013. júl. 21. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat(:

#1 Igazad van. Nem ide kellett volna.

2013. júl. 21. 16:18
 8/12 PHP de kóder! ***** válasza:

"Én az ELTE-IK proginfó képzésről mondom el a releváns infókat. A jQuery, JSON buzzword-ök el sem hangzottak (legalábbis Webfejl. 1-en nem; Webfejl. 2-n nem voltam). C++ és Java oktatás van, és a "C" szakirányt ajánlom. 3D grafika óra is van, nagyon alap, de izzasztó tud lenni. "


Kozsik, Porkolab? :)))))

2013. júl. 22. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 PHP de kóder! ***** válasza:

jo kis feladatok voltak a bekuldendok:


ez nem az enyem volt, de azert keszul fel az ilyenekre:


[link]


engem csak lepontozni szabad

2013. júl. 22. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

(#3 vagyok)


@11:22: nah, hát ilyen a jó tanár. :) Kár, hogy webfejl-en nem hozzád kerültem. Szerencsére van még 1-2 ilyen gondolkodásmódú tanár más kurzusokon. :) De több kéne, meg az egész képzésre ráférne egy korszerűsítés. :)


@PHP de kóder: nah, összeverődik itt a proginfes gárda! :D Java EA-t Kozsik tartotta igen, egyik kedvenc előadásom volt. C++-t meg Pataki és nem volt beadandó, a gyakorlat opcionális volt, és táblás, de hálisten' jó tanárt fogtam ki, aki nagyon jól magyarázott.


Kérdezőnek kiegészítés, hogy ne legyen haszontalan a válaszom: nem csak ez az egy C++-szal foglalkozó tárgy van, amiről írok, a programozás alapjait is C++-on keresztül mutogatják.

2013. júl. 22. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!