Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Premium wordpress tema ingyene...

Premium wordpress tema ingyenes letoltese miatt megbuntethetnek?

Figyelt kérdés

Tisztaban vagyok vele hogy nem szep dolog, de ha az interneten az emlitett 45$-os temat megkapom ingyen jogilag felelosegre vonhatnak-e ezert ?

Kerlek komoly valaszokat, es ha lehet tamasszatok ala allitasotokat.



2013. júl. 22. 12:04
 1/7 PHP de kóder! ***** válasza:
igen, ez lopas
2013. júl. 22. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Valami jogi hatter esetleg, alatamasztas?

Elmeletileg en amit letoltottem ingyen kaptam az interneten, talan nem is tudtam hogy meg kene venni ...

2013. júl. 22. 12:25
 3/7 anonim ***** válasza:

Jogi alátámasztás. Csekkold a sablon aláírásait és licenszeit. Aztán ha még abba is belekötnél akkor nézd meg a forgalmazó/készítő nyilatkozatát amelyben (vagy az oldalukon vagy a sablonban van) nyilatkoznak erről a történésről is.


Személyszerint nem csipázom ha valaki nem adja meg azt a minimális tiszteletet a programom - programkiegészítőért amit én állítottam elő az én tudásomat, időmet és energiámat belefeccölve.


Nem szép dolog teccik érteni?!


Próbáld ki milyen érzés: Dolgozz napokig egy ütős kampánybeszéden majd add oda a majomnak aki eldalolja.


Kit fognak agyondícsérni a birkák? persze, hogy a szónokot . Még csak eszükbe sem jut, hogy Te írtad volna a szöveget. A szónok pedig élvezi a hírnevet/tiszteletet/elismerést amit a Te munkáddal ért el és nem fizetett érte neked 1 petákot sem.

2013. júl. 22. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 tomala válasza:

A 45 dollár szabálysértési értékhatáron belül van, tehát nem bűncselekmény, legfeljebb szabálysértési szankciót (értsd: elsősorban pénzbüntetés) kaphatsz, illetve kártérítési pert a nyakadba.


Illetve csak kaphatnál, mert a rendőrség - bár ezt hivatalosan nem kommunikálják - nem üldözi direkt a letöltőket, pont azért, mert túl kis falatot jelentenek a befektetendő nyomozati munkához képest. Kifejezetten csak a megosztóoldalakra utaznak, felhasználó szinte csak akkor bukhat, ha valami más miatt nyomoznak ellene, és ez is kiderül.


Tehát a gyakorlatban szinte biztosan nem kapnak el, de ettől még jogellenes és csúnya dolog.


Jogszabályi háttér: Btk. 385. § szerinti bűncselekmény szabálysértési alakzata.

2013. júl. 23. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat.


Vegeredmenyben megvettem mivel nem sajat, blog vagy hasonlo oldalrol van szo hanem egy panzio, vallalkozas honlapja.


Errol a temarol beszeltem: [link]

2013. júl. 23. 13:44
 6/7 anonim ***** válasza:
ha prémium sablont warez oldalról töltesz le, kapcsold be rá az antivírus plugint és máris meglátod, hogy nem volt érdemes, mert tele van rakva kártékony kódokkal
2014. aug. 26. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ez témától függ, ahogy fentebb írták a licensztől függ.

Ha GPL licensze van, akkor mindegy milyen forrásból jutsz hozzá, legálisan használhatod. Tehát egyszer megvette valaki és feltette internetre, te letöltötted, akkor nyugodtan használhatod.


Ezt sok sablon úgy küszöböli ki, hogy bár a licensz GPL, de a frissítésekhez aktiválni kell kulccsal. Ha nincs aktiválva, bár használhatod, működik benne minden, de frissítéseket nem kapsz hozzá. Ez viszont nem túl jó, mert a WordPress alaprendszerhez folyamatosan jönnek a frissítések, a néhány évnél régebbi sablonok pedig nem biztos, hogy már kompatibilisek a legújabb WordPress-el (egyébként ez miatt nem is mindegy, hogy honnan és milyen sablont vásárolunk). Főleg ingyenes sablonnal eshet meg olyan, hogy nem adnak ki hozzá frissítéseket (jártam így, egy WordPress frissítés után használhatatlan lett az oldal). Ha pedig nem frissítem a WordPress-t, akkor könnyen feltörhetik az oldalt, végül le kellet cserélnem a sablont, egy csomó munka volt vele.

Vannak sablonok, amit ha egyszer megveszel (megvesz valaki), korlátlan weboldalon lehet aktiválni/használni, de ebből van a kevesebb. Tehát megeshet, hogy frissítéseket is kapsz hozzá, ha így van és GPL a licensz, akkor használd bátran. Ha viszont nem kapsz hozzá frissítéseket, akkor felejtsd el az adott sablont, vagy ha tettszik, kénytelen leszel megvásárolni.

2021. aug. 20. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!