Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Szerintetek ez jó megoldás a...

Szerintetek ez jó megoldás a névválasztásnál?

Figyelt kérdés

Nézegetem, hogy milyen domain kellene, mennyire keresnek rá az adott országban st.b A gond az, hogy sok foglalt.

1. lehetőség: ami pl. .com-ban foglalt, kötőjelesen megoldom ugyanazt a nevet és google adwordsal szponzorálom azokat a szavakat, amire sokan keresnek, aztán SEO

2. lehetőség: amit nem tudok beregelni, .ws-re általában van hely. Ez is lehet olyan jó, mint pl. a .com? Vagy ha Németben akarok weblapot, akkor .de? Tudom, hogy jobb lenne az adott országra, vagy nemzetközire, de ha nincs, nem tudok mit csinálni. Inkább .ws, mint semmilyen, de nem tudom mennyire hatásos.

Mit tegyek?


Köszi előre is!



2013. júl. 27. 11:42
 1/2 anonim ***** válasza:
Szerintem nem csak seo, hanem megjegyezhetőség, és egyéb szempontok miatt is, én az első lehetőséget választanám a helyedben.
2013. júl. 27. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Drone007 ***** válasza:

A .ws-t hanyagold. Amit elsődlegesen keresnek/megjegyeznek az emberek az a .com, .net, .eu, illetve az adott ország domain végződése (.hu, .de, .co.uk)

A domain néveben nem javaslom hogy betűk mellett számokat vagy írásjeleket használj (pl _ vagy -). Már gyakorinak mondható, hogy egy oldalt mobil eszközön is felkeresnek, márpedig ha van andoidos, ios-es, vagy win8-as telód, akkor tudod, hogy a virtuális billentyűzeten nem kényelmes előbányászni a számokat/írásjeleket. Tudom egy plusz kattintás, de ez általában már bosszúságot okoz.

2013. júl. 28. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!