Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Weblapkészítést szeretnék...

Weblapkészítést szeretnék tanulni, tudnátok tanácsot adni?

Figyelt kérdés
Soha nem csináltam még weboldalt, de szeretnék csinálni egyet. Tudnátok tanácsot adni, hogy hol kezdjem el? Először természetesen nincsenek nagy elvárásaim, ezáltal nem is nagyon akarok pénzt kiadni rá, ha nem muszáj (későbbi álmom természetesen egy komolyabb, sok ember által látogatott honlap).

2013. aug. 1. 12:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
HTML-t és CSS-t kezd el tanulni elsősorban, ingyenes tárhelyekre vagy localhostra tudsz gyakorolni.
2013. aug. 1. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Előbb tanuld meg a HTML nyelvet
2013. aug. 1. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Kezdésnek ajánlok egy programot ami ingyenes Notepad++. Ez tökéletes oldal készítésre és tanulásra, majd felmész googlra és beírod html alapok és onnét elindulhatsz. Én is ajánlom html kezdj majd css, mert úgy növekednek a tudások és az elvárások. Html/css után neki állhatsz web motoros felületeknek, majd SQL és a végén php ami már kicsit felsőbb kategória.
2013. aug. 1. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszi szépen válaszaitokat! Újabb kérdésem: Szerintetek, ha komolyabban megtanulom, tudok majd ezzel pénzt keresni hobbi szinten? 16 éves vagyok, ezáltal, gondoltam, ha már gépezek valami hasznosat is csinálhatnék, pénzért.
2013. aug. 1. 12:51
 5/13 anonim ***** válasza:
Még nincs meg rá a képzésed addig nem. Én is ebbe a hibába estem közel 3 évet foglalkoztam vele és reklám nélkül semmit nem érsz illetve szakmán belüli kapcsolatok nélkül. Gamer kis srácok szintén webmotorokat használnak, mert pofon egyszerű felrakni és náluk nincs webre kereslet a nagyobb cégek pedig olyan elvárásokkal vannak amiket egyedül nem tudsz megcsinálni napok alatt. Itt beszélnék az adatlopás védelemre egy áruház esetén és ha valami történik rajtad verik le. Kisebb kezdő köröknél talán van valamennyi esély havi max 5-10k körül keresés, de kb el is megy a webszerver bérlésére ahol árulod a sablonokat. Web szerver ami jobb és korlátlan letöltést bíztosít 3-4 k körül van a domain 1 évre 2500 ft szóval a keresleted átlagba 5-6k lenne, de nem hiszem minden hónapba megvennének 6 webet tőled, ha 1-2k-ban árulod.
2013. aug. 1. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Ezelőtti vagyok. Egyszóval sokáig tart még befutsz és elég sok anyagi háttér és idő kell a dolognak. Egy sima html web vagy egy webmotor sablon napokig íródik ami igényesen megvan csinálva. Grafikai részéről nem is beszélve, ha sajátot akarsz neked kell minden elmét megtervezni. Én most 3d modellezéssel foglalkozok 1 éve és játékfejlesztéssel.
2013. aug. 1. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Igen, be kell futni egy olyan szintre a webfejlesztőnek amikor is már tud több nyelvet amit használhat egy weboldalnál, gondolok a manapság népszerű Ajax, jQuery, Javascript, ( ez mind kliens oldali ) PHP, ( ami szerver oldali ) és a CSS, HTML ismerete,, adatbázis kezelések ( nem csak sql )
2013. aug. 1. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
A SEO, más nevén kereső optimalizálás is iszonyat hasznos, és aki már pénzt kér a munkájáért köteles tudni azért ez-azt. Meg persze a kreativitás is elég sokat nyom:)
2013. aug. 1. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Amit eddig mondtak, az a programozás, a kódolás.

Az is iszonyat neház megtanulni, főleg ha dinamikus oldalt kell készíteni aminél a biztonságra is ügyelni kell.

Viszont a weblapkészítésnek van egy másik része is, ami teljesen külön szakma.

Ha komplett weblapokat akarsz csinálni értékesíteni, meg kell tanulnod a grafikai elemek tervezését is.

Sok szép dolgot lehet csinálni CSS -el is, de rengeteg statikus képet is fel kell majd használnod.

Szóval esztétikus külsők tervezését sem árt megtanulni.

2013. aug. 1. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

1 év alatt simán meg lehet tanulni a HTML-t meg a CSS-t, de a kreativitás fontosabb. Én például utálok gépelni egész nap, sokkal jobban csípem a design megtervezését.


m.

2013. aug. 2. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!