Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Valaki elmondaná nekem hogy...

Valaki elmondaná nekem hogy hogyan lehet beállítani azt hogy angol oldalon is látszódjon az ékezetes betű?

Figyelt kérdés
És ha kérhetném LÉPÉSEKRŐL LÉPÉSEKRE mert már nemegyszer kérdeztem meg de nem értettem és nem válaszoltak.Előre is köszönöm.
2013. aug. 17. 12:25
 1/1 Drone007 ***** válasza:

A lényeg, hogy minden tartalom, amit megjeleníteni szeretnél utf8 kódolású legyen.


1. A html oldalak fejlécébe (head) el kell helyezni a megfelelő meta utasításokat:

<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=UTF8">

Ha php-t használsz, akkor célszerű az inicializációs részben ezt is kiadni:

header("Content-Type: text/html; charset=utf-8");


2. Minden fájl kódolása, amiben kijelzendő tartalom van (html, php, js) szintén utf8 legyen, de un BOM nélküli módban (Byte Order Mark - ez egy 3 byte-os kódot helyez el a fájl elején, amit a böngészők kódként próbálnak értelmezni, és ez hibát okoz a kijelzésben. php esetén még nagyobb gondot okoz)

Ezt pl a Notepad++ programmal könnyen kivitelezheted;


3. Ha adatbázist használsz, az adatbázis, a táblák és a szöveges cellák kódolása is valamelyik utf8 kódolás legyen. Célszerűen utf8-generel-ci vagy utf8-unicode-ci.

Az adatbázisban mindenféle encode-olás nélkül tárold az adatokat, és figyelj, hogy az egyes alkalmazások se kódolják a szöveges adataidat (utf8_encode, htmlentities...)

Az adatbázis kapcsolódás után ki kell adnod néhány sql utasítást, hogy a kódolás megfelelő legyen:

SET CHARACTER SET 'utf8';

SET NAMES 'utf8'


Ha ezeket betartod nem lesz gond az ékezetes karakterekkel.

2013. aug. 18. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!