Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Olyat, hogy lehet, hogy az...

Olyat, hogy lehet, hogy az oldalnak ne lehessen megnyitni a oldal forrását?

Figyelt kérdés
(F12,vagy Ctrl+U vagy jobb klikk oldal forrása/Elem megtekintése??
2013. aug. 20. 10:51
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
88%
Sehogy. Ha sehogy se lehetne megtekinteni a forrását, akkor nem töltődne be az oldal, mivel a böngésző se tudná olvasni a htm/html fájlt.
2013. aug. 20. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
[link] -----> ennek akkor mért nem lehet????
2013. aug. 20. 11:08
 3/15 anonim ***** válasza:
74%
Ennek is látod, csak ez flash oldal
2013. aug. 20. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Ennek az oldalnak is van forrása:

Chrome-ban: view-source: [link]


A flash pedig egy beágyazott objektum, értelemszerűen nem fogja neked kiprintelni a böngésző, úgy ahogy a képek bájtjait sem.

2013. aug. 20. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Ugyanakkor a flash-nek is könnyen hozzá lehet férni a forrásához, erre is vannak decompilerek. :)
2013. aug. 20. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:
0%
Hát az előttem szólóknak annyit, hogy szerintem meg lehet. Nem vagyok hozzáértő, de azért nem is laikus. Mondjuk úgy "foglalkozgatok" webfejlesztéssel. Azonban mikor wordpress-t használtam, akkor jó pár theme-nél volt az, hogy át akartam írni egy kicsit, de mikor megnyitottam a html fájlt akár notepad++-ban, akár dreamweaver-ben, akár bármi másban, mindig csak a html nyitó és záró teg volt ott és ennyi...nem lehetett semmilyen próbálkozással sem előhívni...de a tárhelyre feltöltve tökéletesen működött, azonban ott sem látszott a forráskód ha megnyitottam...
2013. aug. 21. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

"Nem vagyok hozzáértő"


Igen, ez látszik.

Hidd el, hogy nem lehet én hozzáértő vagyok, maradjunk ennyiben.


Az ott amit te tapasztaltál teljesen más.

A templatek generálása kicsit más dolog, mint a végső kimenet amit kapa a felhasználó.

Ott te a szerver oldali fájlokat láthattad, amikből összességében áll elő a kimenet.

Ott megeshet, hogy csak 1-1 teg van egy fájlban, de ettől még a kimenet végén ott lesz szépen minden.

2013. aug. 21. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

@Rikumlyn:

Az, hogy mi van a szerveren, egy dolog. Gondolom azt is észrevetted már, hogy amit az admin panelen létrehozott bejegyzésbe írsz, az sem egy kis HTML fájlt fog eredményezni, benne a szövegeddel... hanem egy rekordot az adatbázisban, ami a megfelelő GET kéréskor szerver oldalon le lesz kérdezve és be lesz applikálva a HTML kódba, egy PHP script által.


A kliens oldalról van most szó. És gondold már végig te is, amit #1 írt. Ahhoz hogy egy oldal megjelenjen, a böngészőnek meg kell kapnia a HTML kódot, ami értelemszerűen minden látható objektumot, szöveget leír. A böngésző pedig megmutatja CTRL+U-val a HTML kódot, ez ellen nem tudsz védekezni semmivel.

2013. aug. 21. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
0%

Amit írtatok, az tény. Azonban nem hiszem hogy minden egyes fájl szerver oldali lenne. Ugyanis nem csak az index.html-nél, hanem minden egyes html fájlnál ha megnyitottad ez látszódott:


<html>

</html>


És ennyi. Semmi több. De ez volt MINDEGYIK fájlnál. A php fájlokban pedig csak ez:


<?php

?>


Minden egyes fájlban csak az a 13 illetve 7 karakter volt megtalálható. Semmi több! Ezek szerint mégsem lehetetlen megcsinálni, mert nem 1 hanem legalább 5-6 sablonnál ez volt, de még 2-3 statikus weblapnál is láttam ilyet, hogy nem látszik a forráskód, de mégis tökéletesen működőképes!

2013. aug. 21. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
74%
Légyszíves olvasd el újra, amiket leírtunk.
2013. aug. 21. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!