Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Hogy lehet chatet készíteni...

Hogy lehet chatet készíteni weboldalra?

Figyelt kérdés
Valaki el tudná nekem magyarázni egyszerűen és érthetően, lehetőleg minél kevesebb szakkifejezéssel, mert nem vagyok valami informatikazseni.

2013. szept. 12. 20:52
 1/6 anonim ***** válasza:
36%

Elmész egy weblapkészítő céghez, és megbízod őket hogy készítsenek egy chatet az oldaladra.

(Ebbe semmi szakkifejezés nem volt és még te is megérted)

2013. szept. 12. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Akkor sehogy nem tudsz. Ha értesz egy icipicit a html-hez, akkor viszont be tudsz illeszteni chatet.

Itt található néhány: [link]

CBoxot ajánlom. Regisztrálsz az oldalra, kapsz egy html kódot, beszúrod a weboldaladra, és van egy kis chat progid.

2013. szept. 12. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerintem nem érdemes ilyesmit csinálni, ergonómiai szempontból butaság. Ha utálód, gyűlölöd a felhasználóidat, akkor érdemes ilyesmit csinálni.


Ha viszont olyan megoldással állnál elő szívesen, amit a felhasználóknak könnyű használni, és szinte mindenhol elérhető, akkor hozz létre egy IRC csatornát, vagy pedig egy Facebook csoportot.


Az IRC csatornát be tudod illeszteni a honlapba is egy webes IRC kliens segítségével, így még saját IRC kliensre sincs szükség. (Bár az intenzív chat-felhasználók gépein jellemzően alapból van ilyen, tehát ez nem probléma).


A Facebook csoport chat-jét nem tudod beilleszteni az oldaladba, de ha ez nem fontos, akkor be tudod linkelni.


A sima webes chat-el az a baj ergonómiai szempontból, hogy sok esetben problematikus lehet használni (például telefonról). Jobb, ha egy olyan megoldást használsz, amit a legtöbb felhasználó már ismer. Ebből a szempontból az fb chat kiváló, de az IRC chat sem rossz, mert azt a hardcore chatelők ismerik, a többieknek pedig beszúrhatsz egy webes klienst, és odaírhatod, hogy ha telót használnak, akkor csatlakozhatnak telefonos irc klienssel pl.

2013. szept. 12. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 PHP de kóder! ***** válasza:
agyazd be ezt: [link]
2013. szept. 12. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
+1 az ircnek
2013. szept. 13. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Végül Cboxszal oldottam meg egyszerűen (informatikai tudás nélkül). Köszönöm!
2013. szept. 13. 20:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!