Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Wordpress vagy html online...

Christian Tillinger kérdése:

Wordpress vagy html online tanfolyamok értékesítéséhez?

Figyelt kérdés

Dreamweaverben összerakott honlap, amelyben blog is volna könnyű beilleszteni bármit és törhetetlen, stabil, de nincs komment.


Wordpress lassú, összetett és törhető, kódbeillesztés pedig borzalom.


Kell e a hozzászóllás funkció és a wordpress blog funkciói online bizniszeléshez? Avagy másképp: elég e a sima html?



2013. szept. 28. 13:20
 1/5 anonim ***** válasza:

Sima HTML már közel sem elég,

és nem muszáj WP -t használni,

ott van pl. Codeigniter.

2013. szept. 28. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm válaszod. Meglep, hogy említed, hogy sima HTML nem elég. Úgy gondolom, hogy stratégiai szempontból a legjobb választás:

- Minden cms megbízhatatlan

- Minden cms törhető

- Verziófrissítésbeli problémák

- Beépített komponens/widget nem frissülési problémák

- Joomla SEO szempontból borzalom

- Joomla lassú és összetett

- Wordpress buta, összetett

- Wordpress pár Plug-in után piszkosul belassul


A sima HTML oldal ezzel szemben sokkal kevesebb forrást igénylő, lásd:

- Megbízható

- Biztonságos

- 100%-os szabadság


Értékesítési honlaphoz mi is az ami fontos:


1.) Rendszeresen frissülő tartalom

Ezt HTML-ben is elő lehet hozni, sőt a Google számára a 100%-os megbízhatóságú pont nem a cms, hanem az egyszerű HTML


2.) Beillesztett űrlap

- Mailmaster vagy egyéb. A Wordpress szövegszerkesztőjébe ezt illeszteni - nem kell bemutatnom

- Joomla alá hírlevélküldő beillesztése (Joomla, például) körülményes

- Az iFrame beillesztés az általános, ami nem jó (kivétel hírlevélmanager)


3.) Hozzászóllások

Facebook pluginnal 100%-osan megy


Csupán ezekkel a dolgokkal, mint friss tartalom kommenttel, rendelési és feliratkozási űrlap, valamint média elemekkel kivitelezhető egy olyan honlap, ami nem akar okoskodni s rengeteg funkciógazdagságában kitűnni, hanem pont ellenkezőleg: segíteni, tízszer adni, egyszer kérni szakértőként, akiben bízni lehet, s ezért vásárolni is. Mivel:

a.) a szép honlap elriasztó

b.) a szép honlapdesign játszásra buzdító

c.) a szépnek egyáltalán nem mondható honlap elad, mert nem csili-Vili


Egyéb példák:

1. A szép új titkárnők esetén a férfiak általában a vízszintes pozíció elérésére összpontosítanak a munka helyett, amire eredetileg felvették a titkárnőt

2. Kocsit és ruhát is a külső alapján vesznek az emberek, pedig a ruha viselete, az autó megbízhatósága szervizelése, fenntartási költségei, veszélyes helyzetben való tényezők, nem utolsó sorban a kényelem azok a szempontok, amelyek általában kívül esnek a fontossági sorrenden

3. Mobiltelefont is marketing szerint vásárolunk, pedig kicsi a kijelzőjük, buták, gyorsan merülnek és piszkosul túlárazott bóvlik mind

4. Az Apple termékeiről sokan hiszik, hogy csúcs, pedig nem az, csak drága és a mostani termékeknek már közük sincs a precíz és gyors működéshez


Tények, amik végett a meglátásaim valósak:

6 év erős Joomla, napi sok órában összetett rendszerekig, kódszinten kezelve

Erős Wordpress múlt kódolással és rengeteg felhasználói lépéssel

Sima HTML: 39 oldal létrehozása 10 év rutinnal

Összes MAC termékem volt, ezt is MacBook Air gépről írom

Volt iPhone-om, de eladtam, mert nem hozza az elvárt minőséget

Készítettem csicsás honlapokat mindhárom említett rendszerben

A szép honlapom sosem adott el semmit, a kevésbé szép mindig

Dolgoztam énekesekkel, akikre a szépségük végett a munka csorbát látta

2013. szept. 29. 06:49
 3/5 anonim ***** válasza:
eléggé elvagy tévedve...
2013. szept. 29. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Kedves Tibor,


A neved melletti 87 arra utal, hogy 26 éves a korod? Ha ez így is van, szívesen tanulok nálam jóval fiatalabb értelmes emberektől, bár külön figyelek arra, hogy ki az, akitől elfogadom a tanácsot.


Tibor, ha el vagyok tévedve, Te talán tudod, hogy mi a helyes. Ha érdemben ki tudod ezt fejteni úgy, hog a tárgynál maradsz ahogy ezt teszem én is, beszélhetünk erről, ellenkező esetben ilyen és ehhez hasonló jellegű kommenteket kérlek mellőzz, mert ez nem viszi előbbre a kérdésre a megoldást.


Tehát ha most félre tudod tenni az érzseidet, akkor el tudom olvasni a tapasztalatodat.

2013. szept. 29. 09:19
 5/5 A kérdező kommentje:
TIbor, ha látnám a referenciádat, hogy mit hoztál létre tudnám, hogy érdemes e rád hallgatnom, resp. a helyes utad megfelelő-e lenne az én utam helyességének vagy más lenne az utam. Mert lehet, hogy a te utad jó, de lehet az én utam más.
2013. szept. 29. 09:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!