Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Azt, hogy tudom megcsinálni,...

Azt, hogy tudom megcsinálni, hogy egy felhasználó egy másik táblából is kitudja kérni az adatokat?

Figyelt kérdés

Teszem azt:oldalamon van lehetőség fájl feltöltésre, aminek az elérhetőségi címét egy másik táblában akarom tárolni mindig más Id-vel mert van lehetőség file törlésre.

Ezt, hogy lehet elérni, hogy ha Id mezőbe 1 van akkor az 1-es idével rendelkező megtudja nézni csak az ő feltöltéseit, remélem érthető köszi



2013. okt. 5. 17:43
 1/6 uno20001 ***** válasza:

Én a fájl feltöltések táblában minden fájlnak csinálnék egy id és egy feltöltő mezőt, a néven, dátumon, stb. kívül. És ha azt akarod, hogy csak a saját fájljait lássa akkor ez a sql-parancs:


SELECT * FROM uploads WHERE owner=$username


Én így oldanám meg.

2013. okt. 5. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Feltöltő is lehetőleg id legyen, tehát szám, és semmiképpen sem szöveg..
2013. okt. 5. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Olyasmit szeretnél, hogy egy adott felhasználó tudjon feltölteni és csak a saját cuccait lássa?


Mert akkor "linkelni" kellene az user id-ját is a feltöltés táblába.

Mármint kellene annak is egy mező, ahol a feltöltésnél letárolod, hogy az épp melyik user tette fel.

Így már egész jól lehet a későbbiekben dolgozni vele.

2013. okt. 5. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

<?


$conn = mysql_connect("host", "juzer", "password");

mysql_select_db("datebase");


$query = mysql_query("SELECT * FROM uploadid WHERE owner=".$user['Id']."");

while($a = mysql_fetch_assoc($query)){

echo ''.$a['file'].'';

}

?>

Így kellene kinéznie? Mert a while parancsra ezt a hibát írja ki:Warning: mysql_fetch_assoc(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /myuploads.php on line 6

A user id felhasználó idéje az adott táblába is benne van az id.

Köszi a segítséget

2013. okt. 5. 21:36
 5/6 anonim ***** válasza:
Könyörgöm! "idére" helyett írd már így: "id-re", mert az agyam eldobom!
2013. okt. 8. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Egyébként próbálj átállni PDO-ra, biztonságosabb is, és a mysql_query és társai deprecated-ek. :)
2013. okt. 8. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!