Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Barátnak jelölés, hogyan?

Barátnak jelölés, hogyan?

Figyelt kérdés

Az már megvan, hogy kész a tábla ha 0 akkor inaktív ha 1 akkor aktív, meg a felhasználónak a barátaim lista ami üres. Mert azt nem tudom, hogyan adja hozzá a táblához azt, hogy kit jelöl meg, mert azt nem adja hozzá, hiába $_GET.

köszi a segítséget!



2013. nov. 1. 19:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ennek amit leírtál semmi értelme.
2013. nov. 1. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Na ez meg mi a tököm? 2x olvastam el, de nem tudtam felfogni amit írsz.
2013. nov. 1. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Letöltött valami szar scriptet most meg eltévedt.
2013. nov. 1. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Elég értelmesen írtam le, barátnak jelölős scriptet pedig nem találtam úgyhogy saját lenne
2013. nov. 2. 09:29
 5/12 anonim ***** válasza:

Az erős túlzás, hogy értelmesen:

"kész a tábla ha 0 akkor inaktív ha 1 akkor aktív"


Ezt még te sem érted szerintem.


***


No mindegy, azért megpróbálok segíteni.


Én úgy csinálnám, hogy lenne egy ilyen tábla:

ismerős(kezdeményező_user_id*, másik_user_id*, bool visszaigazolt)


Ha X ismerősnek jelöli Y-t, akkor bekerül egy (X,Y,false) a táblába. Ha Y visszaigazolja, akkor a false-ból true lesz értelemszerűen.


Az ismerősnek jelölés gomb, meg a $_GET-es cuccal így működne:

Lenne egy ilyen link: ismerosnekjelol.php?kit=Y

Az ismerosnekjelol.php pedig a SESSION-ből tudni fogja, ki az aktuális felhasználó (X), és szépen a fenti módon beírja a cuccokat a táblába.


Persze nem muszáj ennek külön PHP, lehet egy muvelet.php is, mondjuk muvelet.php?micsinal=ismerosnekjelol&kit=Y paraméterekkel.


If-eket biztos használtál már, MySQL-t tudod birizgálni, login rendszered gondolom már van, ez alapján összerakható. :)

2013. nov. 2. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Djjjozsiiiii ***** válasza:

ez a kölcsönösségen alapul amúgy,

tegyük fel én bejelölök valakit, akkor ő elfogadja, no ezután az ő barát listájában nekem is szerepelnem kell, illetve az én barát listámban is ott kell legyen akit bejelöltem.

legjobb ha így csinálod:

van egy users táblád, ebben vannak a userek. Minden usernek van egy userid -je, amivel betudod azonosítani.



Kellene egy baratok kapcsolótábla, amibe ilyen mezők vannak.


baratok tábla:

baratid, user1, user2 , statusz



Ha én vagyok userid: 1,

Ha a másik ismerős, akit beszeretnék jelölni, akinek ID -je 3, akkor így íródik be:


$baratid = $_GET["baratid"];

$userid=$_SESSION["userid"]; // login után a te ID -det tárolod ebben a változóban.


kell akkor egy beírás:

$insert = " INSERT INTO baratok (user1,user2,statusz) VALUES ($userid,$baratid, 0)";

ezt lefuttathatod...


És itt jönnek a furmányosabb dolgok. Mi van akkor, ha ő engem már bejelölt, érdemes beírás előtt lekérni ebből a táblából, hogy én szerepelek-e már az ő listájában.


Úgy dióhéjban köbö így szokták.


De egy dolgot nem értek: Ha változó átadás nem megy, miért ilyennel kezded a programozást? Nem lehet, hogy kicsit nagy falat ez még? Én ilyeneken gondolkoznék el a helyedben.

2013. nov. 2. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
SESSIONNAL se megy csak 0-át ad hozzá, és azt se tudom, hogy adjam hozzá a loginhoz mert akkor meg azt írja nem található az oldal!
2013. nov. 2. 21:08
 8/12 anonim ***** válasza:
Mi a francot csinálsz te?
2013. nov. 2. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
Csinálj inkább blogot... Ne erőltesd ezt szerintem :)
2013. nov. 3. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Djjjozsiiiii ***** válasza:

Az a helyzet, hogy csak akkor tudunk itt segíteni, ha specifikus vagy, nem félmondatokba írsz le problémákat.

Hibakeresési technikákat pedig meglehet ám tanulni, minden változód ami csak van kiíratható, minden SQL 'parancsod' kiíratható, előzetesen lefuttatható PHPMYADMIN -ban.

Ha sessionnel dolgozol, ellenőrizd, hogy session elindult-e.


Ha ezt a pár tippet betartod, később programozóvá is válhatsz.

2013. nov. 3. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!