Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Egy weboldal keresőkben...

Egy weboldal keresőkben történő rangsorolását, és általában az oldal optimalizálhatóságát befolyásolja, hogy csak egy egyszerű 5-10 aloldalas statikus weboldalról van szó, vagy egy valamilyen ingyenes CMS-ben (pl. WP) megírt dinamikus weboldalról?

Figyelt kérdés

Egy egyszerűbb céges oldalt szeretnék készíteni.

- A weboldalon keresztül lenne lehetőség űrlapokon keresztül ajánlatot kérni és/vagy rendelni. Adatbázist nem tennék mögé, csak e-mailben küldené el az oldal az adott űrlapokat az irodának, ahol manuálisan történne a tényleges feldolgozás.

- Az oldal tartalma, jelegéből adódóan nem nagyon változna; csak új termékek, új leírások esetén. Ezért, hogy legyen némi "újdonság" is időnként (hetente) megejtenék egy-egy blogszerű bejegyzést is... mindig más-más de a termékkörhöz kapcsolható témát érintve.

- Létrehoznék az oldalnak egy facebook-os oldalt is, ahol rendszeresen lennének megosztható tartalmak...


Mi a véleményetek?

Működhet ez jól egy egyszerűbb statikus oldallal?



2013. nov. 7. 08:03
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem is az a nagyon fontos, hogy statikus vagy dinamikus oldalt használsz-e, hanem hogy annak a forráskódja hogyan van elkészítve. Van egy csomó apró dolog, amire figyelni kell és akkor megfelelő helyezést lehet elérni az oldallal. Ha neked nem gond, hogy a hetente felrakott tartalmat tovább tart feltölteni mint egy WP alatt, akkor igazából nyugodtan maradhatsz a statikus oldalnál, sokkal egyszerűbb és áttekinthetőbben kialakítható mint egy WP oldal.

Első körben a domain név kiválasztása is nagyon fontos, a legtöbben már itt elbuknak.


Ha gondolod, keressél meg privátban, mert ezzel foglalkozok. Ha csak pár oldalról van szó, akkor számlásan 4-5 000 Ft-ért átnézem a forráskódot és megmondom, hogy mit hol és hogyan kellene kijavítani benne.

2013. nov. 7. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 themaki1333 ***** válasza:

Szia!

Van egy oldal: [link] ahol néhány emberke pont erre van szakosodva mivel engem is érdekel a SEO ezért feliratkoztam a hírlevelükre, hogy értesüljek a google által adta új lehetőségekről illetve az általuk tapasztalt problémákról, lehetőségekről.

Pont a napokban kaptam egy e-mailt ahol a SEO kitalálójának volt egy mondata, hogy Soha nem befolyásolja a SEO-t ha csak 1 oldalból vagy ha 250 oldalból áll egy weboldal. Sőt ugye vannak egyes weboldalérték mérők ahol némely akár 250 oldalas website még a domain címük értékét sem éri el, míg akár egy 1 oldalas weboldal akár a 100-200 szorosát is.

Soha ne az oldalak számára menj rá, hanem arra, hogy milyen meta tageket és header tageket használsz.. ha használsz illetve legyen az oldal forráskódja valid mint xhtml mind css3 szempontokból is. Lehetőség szerint legyen böngészőfüggetlen is!


De ez amiket én most itt leírtam neked mind csak a kezdet. Ahogy előttem is írta a tag a domain cím megválasztása is egy nagyon fontos szempont. :)


Remélem tudtam valamennyire segíteni! :)

Üdv.: Maki


ui: Kérdésedre válaszolva: Igen működhet jól! :)

2013. nov. 7. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat, sokat segítettetek.
2013. nov. 8. 07:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!