Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » CSS, PHP, vagy HTML-ben...

Kiss.sandor kérdése:

CSS, PHP, vagy HTML-ben hogyan készítek élőfejet? Vagy hogyan is álljak neki? Lövésem sincs :D

Figyelt kérdés
A lényeg, hogy minden kinyomtatott oldalon jelenjem meg a fej rész, mert a <HEADER> csak az első oldalra szúrja be.

2013. nov. 15. 11:19
 1/6 anonim ***** válasza:

"minden kinyomtatott oldalon"


ez mit akar jelenteni?



amúgy meg szerintem téged kicsit megtévesztett a html5-ös elnevezés

a header nem azt jelenti, hogy minden aloldalon megjelenítésre kerül (html-ben amúgy se lenne ennek sok értelme), ezt php-val tudod megldani, vagy <iframe>-el

2013. nov. 15. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Német_Tibor ***** válasza:
Szerintem úgy gondolja, ha például kinyomtatja az oldala tartalmát nyomtatóval, akkor minden oldalon szerepeljen az oldal fejléce. Ha ezt akarod megcsinálni, akkor hidald át a problémát. Oldal aljára csinálj egy linket, amivel PDF-ben le tudja tölteni az adott oldal tartalmát, oda meg már be tudod minden oldara tenni a fejlécedet.
2013. nov. 15. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Djjjozsiiiii ***** válasza:

tedd egy header.php fájba amit a headerben megakarnál jeleníteni,

majd minden olyan oldalon ahol nyomtatni akarsz include() -dal hívd be, így minden oldalon az az egy fájl fog felül megjelenni. Az ilyen oldalaknak is .php -nek kell lennie, alap esetben a .html nem tudja behívni a header.php fájlt.

2013. nov. 16. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

1. vagyok


ha azt akarod, amit a második ír, akkor értem már, viszont van egy rossz hírem, a html nem erre való, max a pdf meg a doc (de tényleg)

2013. nov. 16. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Adatbázisból hívok le adatokat, és a lényege az hogy amellett hogy felsorolásszerűen jelenik meg az oldal, az oldal tetején legyen az általam készített logó. Szóval amikor az adatbázisból lekérem az adatokat, azt formáznom kell, hogy normálisan nézzen ki.
2013. nov. 17. 11:56
 6/6 A kérdező kommentje:
Ez mind egy egyszerű költségvető progi miatt kell, és úgy ott elengedhetetlen a nyomtatás, és a külalak :D
2013. nov. 17. 11:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!