Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Van valamilyen megoldás arra,...

Van valamilyen megoldás arra, ha egy kép színét szeretném telítettlenné tenni?

Figyelt kérdés

Olyasmire gondolok, ha pl egy kép fölé viszem az egeret, akkor egy esemény hatására a színes képből fekete-fehér lesz. Ezt anélkül szeretném megoldani, hogy kellene hozzá a színes kép, meg annak a fekete-fehér(telítetlen) változata. Tehát nem kép cserét szeretnék végrehajtani, hanem csak simán színteleníteni a képet. Lehetséges valami ilyesmi megoldás?

Javascriptes, Jquerys, CSS-es megoldás is jó.



2013. dec. 1. 10:28
 1/8 anonim ***** válasza:
53%
canvas -ban lehet manipulálni, de sokkal egyszerűbb ha van egy szürke kép háttérben, előtte egy színes és animation opacity, ezt akár CSS -el is meg lehet csinálni.
2013. dec. 1. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

CSS3:


[link]

2013. dec. 1. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
53%
nem is tudtam, hogy ez már működik mindegyiken. :-)
2013. dec. 1. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

A mozilla esetében nem lehet valami rövidebb kóddal megoldani a dolgot? Ez igen hosszú és szerintem nem is igazán megjegyezhető sajnos.

A többi böngésző meg pofon egyszerű.

Egyébként köszönöm az eddigi segítséget.

2013. dec. 1. 13:22
 5/8 anonim ***** válasza:
53%

Picit lejjebb:

-webkit-filter: grayscale(1);

-moz-filter: grayscale(1);

-ms-filter: grayscale(1);

-o-filter: grayscale(1);

filter: grayscale(1);

(Azt a hosszú kóddal ne foglalkozz, ff használók jelentéktelen százalékát érinti)

2013. dec. 1. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
paint.net--ez nem cím, ez progi, paint shop pro
2013. dec. 1. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Hogy érted, hogy ff felhasználók jelentéktelen százalékát érinti? Csak azért kérdem, mert nekem a legújabb ff van meg és ezen se működik.

Google Chromen meg IE-n megy pl.

Szóval mitől függ, hogy ff-en megy-e?

2013. dec. 1. 13:42
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem megy Chrome-on és Firefox-on is.
2013. dec. 1. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!