Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Hogyan tudom megoldani ezt a...

Hogyan tudom megoldani ezt a blogos problémát?

Figyelt kérdés

Az alapoktól készítem az oldalt, a blogot is. Eddig ott tartok, hogy listázza az összes blogbejegyzést, a teljes szöveggel, és ha rákkattintok valamelyik címére, akkor kidobja azt a hozzá tartozó kommentekkel, és ekkor is lehet csak kommentelni. Namost, a problémám az, h én ott a főoldalon ahol listázza az összes blogbejegyzés, nem szeretném az egész szöveget látni, csak az első pl 10 sort, és a végére kiírja, h tovább.

A másik ugyanezzel a bloggal kapcsolatban, egy oldalon legfeljebb 10 blogbejegyzés legyen, arra ugye valamilyen lapozó kéne, és ezt hogyan tudom megoldani?



2013. dec. 5. 19:38
 1/1 anonim ***** válasza:

Gyanítom, hogy PHP segítségével próbálsz saját blogmotort írni. Ezesetben kissé absztrakt válasszal fogok szolgálni, de itt az ideje, hogy beleásd magad az MVC (Model-View-Controller) nevű design patternbe, és ha már kezded kapiskálni, akkor tüzelj fel egy template engine -t az oldaladhoz, például a Smarty -t.

Amint elkülöníted az üzleti logikát, ill. a domain modellt a megjelenítéstől, a problémád gyakorlatilag magától megoldódik.


Lapozás: véleményem szerint ez is inkább a view oldal felelőssége, de ha úgy jobban tetszik, akkor készíthetsz egy lapozós kontrollert, ami aztán ugyanazt a mögöttes logikát hívja és a kapott adatokat szétbontja oldalakra. Simple as that.


Ha további kérdésed akadna, szívesen segítek, ahogyan időm és energiám megengedi.

2013. dec. 7. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!