Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Bloggal pénzt keresni? Hogy...

Bloggal pénzt keresni? Hogy működik?

Figyelt kérdés
Tapasztalatokat és tippeket várnék, mert egy ismerősöm szeretne blogot indítani és szeretne vele pénzt is keresni.

2013. dec. 10. 12:50
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

step #1: indítasz egy blogot, lehetőleg saját helyen.

step #2: annyira jókat publikálsz, hogy átlag napi néhányszázerer egyedi látogatód legyen folyamatosan.

step #3: reklámokat teszel az oldalra, melyeket ugye a látogatók száma szerint fizetnek.


tehát: sok olvasó == sok pénz, kevés olvasó == kevés és/vagy nulla pénz.



A gond az a tervvel, hogy elég nehéz olyan király blogot írni, amit annyian olvasnak rendszeresen, hogy nagyon jó, terjed-terjed, soksok masszív olvasó, rengeteg egyedi oldalletöltés.



Pontos nagyságrendet nem tudok, de ha minden nap többszáz ember megnézi, az még nem a komolyabb pénzkeresési nagyságrend

2013. dec. 10. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

keresgettem kicsit: google ads pontos számokat nem hoz nyilvánosságra, de valahol azt olvasom most épp, hogy az átlag napi 300 egyedi látogató napi 170ft-ot ér.


bár passz, hogy lineáris-e, de akkor minden egyes újabb olvasód 0,5 Ft-ot ér.

az ugye havi 15. tehát minden látogatód félévente meghív egy nagyfröccsre :D úgy kb.

2013. dec. 10. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Német_Tibor ***** válasza:

A google hirdetési rendszere átkattintások után fizet majd, és valószínűleg ott jött ki nekik ez a statisztika, így elvileg ez lineáris lesz.

Tehát ha az ismerősöd nagyon jó a szakmájában, és jól is tud írni, akkor érdemes belevágni, de így is sok idő lesz, mire rengeteg fröccs ára kijön a blogból!

2013. dec. 10. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Oh értem. Köszönöm a válaszokat. Mondom majd az ismerősömnek, én is csak annyit tudtam mondani neki, hogy nem hiszem, hogy megérné, mert ráadásul olyan témájú lenne, ami nem a tömeget mozgatja meg, hanem csak egy kis réteget... Köszönöm mégegyszer a segítséget
2013. dec. 11. 09:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!