Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » A szövegben HTML kódok használ...

A szövegben HTML kódok használata?

Figyelt kérdés

Üdv.


Az lenne a kérdésem hogy van egy szöveg és azon belül vannak HTML kódok amit én nem kódként akarok megjelníteni hanem maga a kód betűit. Tehát: <p>Új bekezdéshez pedig ez kell ütnünk:<p>SZÖVEG</p></p>

vagy: <p>Sortöréshez ezt kell használnunk: <br></p>


Remélem érthető.

Válaszokat előre is köszönöm :).



2013. dec. 22. 11:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

egy php script kell ami encode-olja a szöveget, pl < kacsacsőr ascii kóddal <

Esetleg beírhatod egyszer manuálisan is, de az nem kis munka. Itt egy táblázat hozzá [link]

2013. dec. 22. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
na, át is alakította a második kacsacsőrt :) szóval az ott egy ascii kód a táblázatból
2013. dec. 22. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Szóval ha egy segédlet anyagokat akarok csinálni mit amit említettem akkor az nem tudom html-ba. Meg táblázat nélkül akartam. Jó mind1 azért köszi a válaszokat.
2013. dec. 22. 12:30
 4/11 SimkoL ***** válasza:
<pre> :)
2013. dec. 22. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 SimkoL ***** válasza:
Megvannak az 'alternativ' kódok mindenhez. Nézd meg az alábbi lap forrását: [link]
2013. dec. 22. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

A legegyszerűbb mód, hogy ha a szöveget <textarea> </textarea> közé írod. Ekkor nem értékeli ki a html, hanem a tageket is szövegként írja ki . Persze vannak szebb megoldások is.


(Megjegyzés: például itt is egy olyan elembe írok, ha választ adunk)

2013. dec. 22. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
okés megpróbálom megcsinálni amit írtatok.
2013. dec. 23. 09:29
 8/11 A kérdező kommentje:
Sajnos a </pre> nem jó, de a másik igen. Azzal meg az a baj hogy nem annyira lehet áttekinteni. Valami más megoldás?
2013. dec. 23. 09:50
 9/11 anonim ***** válasza:
Még az is megoldás lehet, ha a HTML forrásba < jel helyett < > helyett > karaktersorozatokat írsz.
2013. dec. 23. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Várj, most látom csak, mit írtam, tehát a < jel &_l_t_; a > &_g_t_;(vedd ki a _ jeleket majd)
2013. dec. 23. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!